Voráček a Gudas přispěli k demolici Pittsburghu, trefil se i Hemský

27. 3. 2017 7:25
Útočník Jakub Voráček a obránce Radko Gudas přispěli v nedělním utkání NHL jedním gólem ke kanonádě hokejistů Philadelphie, kteří zvítězili 6:2 v Pittsburghu.
Radko Gudas slaví svou trefu do sítě Pittsburghu
Radko Gudas slaví svou trefu do sítě Pittsburghu | Foto: Reuters

New York - Philadelphia rozhodla o svém triumfu nad Pittsburghem ve včerejších zápasech NHL ve třetí třetině, v níž z 13 střel vytěžila 4 góly. Jakub Voráček se prosadil ve 49. minutě, kdy se po rychlém protiútoku dostal k odraženému puku a pohotově jej doklepl do branky. Svým 19. gólem v sezoně tak zvýšil na 4:1.

Radko Gudas si připsal pátý zásah v probíhajícím ročníku, když v 58. minutě při power play Penguins zachytil jejich rozehrávku na útočné modré čáře a střelou do prázdné branky upravil na 5:2.

Philadelphia, v jejíž brance tentokrát místo Michala Neuvirtha dostal přednost Steve Mason, přeskočila v tabulce Východní konference Floridu a sedm zápasů před koncem základní části ztrácí šest bodů na poslední postupovou příčku do play off, která patří Bostonu. Mezi Flyers a Bruins jsou ale v tabulce ještě další tři týmy.

"Soustředíme se teď pouze na jednotlivé zápasy, to je jediné, co ještě můžeme ovlivnit," konstatoval obránce Shayne Gostisbehere, autor šestého gólu.

"Pokaždé, když hrajeme proti Pittsburghu, je v tom něco navíc. Dokážeme tady podat sebevědomý výkon. Dnes se to zase ukázalo," zmínil Gostisbehere rivalitu mezi oběma týmy.

Penguins, kteří mají postup do play off jistý, prohráli všechny tři zápasy během posledních čtyř dnů a v tabulce Metropolitní divize spadli až na třetí místo, což by pro obhájce Stanley Cupu znamenalo ztrátu výhody domácího prostředí v 1. kole. "Byl to takový ten zápas, kdy se proti vám všechno spikne, puky se odrážejí na hokejky soupeře. Musíme to rychle hodit za hlavu," poznamenal brankář Matthew Murray.

Skóroval také Aleš Hemský z Dallasu, který vyhrál 2:1 v prodloužení na ledě New Jersey. Stars prohrávali v New Jersey od 12. minuty 0:1 a dlouho nemohli vyzrát na domácího gólmana Keitha Kinkaida.

Povedlo se to až v 54. minutě Hemskému, který v přesilové hře střelou z pravého kruhu pro vhazování vyrovnal na 1:1. Třiatřicetiletý rodák z Pardubic, jenž naskočil do sezony teprve začátkem března, tak zaznamenal svůj čtvrtý gól během posledních šesti zápasů.

Obrat dokonali hosté hned po 20 sekundách prodloužení, kdy Tyler Seguin využil přesilovou hru poté, co byl v závěru základní hrací doby vyloučen za krosček obránce Steven Santini.

NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)

Branky: 5. Cullen, 54. Hörnqvist - 20. Weal, 33. Filppula, 42. Weise, 49. Voráček, 58. Gudas, 59. Gostisbehere. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.654. Hvězdy zápasu: 1. Weal, 2. Gostisbehere, 3. Giroux (všichni Philadelphia).

New Jersey - Dallas 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 12. Coleman - 54. Hemský, 61. Seguin. Střely na branku: 21:32. Diváci: 14.711. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Coleman (New Jersey), 3. Hemský (Dallas).

Anaheim - NY Rangers 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Branky: 9. a 45. Eaves, 19. Kesler, 30. Manson, 43. Cogliano, 59. Ritchie - 6. Rick Nash, 15. Stepan, 34. Skjei. Střely na branku: 34:28. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Fowler, 3. Eaves (všichni Anaheim).

Winnipeg - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 34. Perreault, 52. Lowry - 20. Edler. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Lowry (oba Winnipeg), 3. Miller (Vancouver).

Detroit - Minnesota 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 20. M. Green, 41. Tatar, 62. Athanasiou - 10. E. Staal, 37. Prosser. Střely na branku: 19:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Tatar, 3. Kronwall (všichni Detroit).