6. 10. 2007 11:30
Útočník Slavie byl za bod rád, ale výhra ho těšila víc
Zápas byl plný tvrdých osobních soubojů.
Zápas byl plný tvrdých osobních soubojů. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Litvínov - V pětatřicáté minutě pátečního extraligového zápasu Slavie v Litvínově nejprve Jaroslav Bednář domácího Hübla nepřekonal, ale geniální přihrávku Michala Vondrky o pár vteřin později už proměnil.

Slavia tak pět minut před koncem druhé třetiny odskočila soupeři o dva góly. Možná to byl rozhodující moment zápasu. Slavii dvoubrankové vedení psychicky zvedlo. Byla aktivnější a dravější a Litvínov už zvládl jen snížit.

Levé křídlo Slavie Michal Vondrka zaznamenal první letošní bod. A ten měl cenu zlata - tří bodů.

Souhrn kola: Budějovice dál vedou ligu. Sparta otočila duel v Ústí

"Že mi to tam nepadá? Hlavu jsem si z toho nedělal," rozpovídal se po zápase Vondrka.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

"Nějaké šance jsem sice v předchozích zápasech měl, gól jsem zatím nedal, ale kdyby nebyly zrušené druhé nahrávky, tak jsem těch bodů měl už minimálně pět," dodal s tím, že nepropadal panice a stále doufal, že jednou to přijde. "Teď doufám, že přijde i gól."

Do Litvínova jste určitě jeli jako favorité, cítili jste se tak?
Na každý stadion jedeme vyhrát, ale soutěž je tak vyrovnaná, že můžete prohrát kdekoliv. Takže jako favorité jsme sem nejeli, ale určitě jsme sem jeli vyhrát.

Reichel ukázal svůj oblíbený kousek

Zápas jste měli dobře rozehraný, brzy jste se ujali vedení, ale soupeř šťastně ještě v závěru první třetiny vyrovnal. Robert Reichel předvedl jeden ze svých oblíbených kousků a lišácky Adama Svobodu překonal. Muselo k tomu dojít?
Rozhodčí při tom signalizoval vyloučení jednoho našeho hráče, a teď si nejsem jistý, jestli už tam tedy domácí měli o jednoho hráče navíc, a to je pak těžké. Když se hráč typu Reichela postaví za bránu a bek na něj jednou stranou vyjede, tak on se druhou natlačí před bránu.

Takže raději na něj čekali, ale byl tam takový chumel hráčů, přes který Áda (Svoboda) ten puk opravdu neviděl. On to dal šikovně nahoru. Je to určitě škoda, góly do šatny jsou pro týmy, které je dají, určitou vzpruhou, můžou je vrátit do zápasu. Naopak pro ty, co je dostanou, jsou hodně nepříjemné. My jsme ale nevěšeli hlavu, makali jsme dál a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Dobře!

Ve druhé třetině jste domácí herně přehrávali a výsledkem byly dva góly. Nebáli jste se, že byste o dvougólový náskok mohli ještě přijít?
Ne, člověk o tom takhle nesmí přemýšlet. Jdeme zápas od zápasu, ze třetiny do třetiny, snažíme se makat naplno a věříme tomu, že to vyjde. A zatím nám to vychází.

Takž lze říct, že zápas rozhodla druhá třetina a dvě proměněné šance?
Určitě.

Třetí gól se nakonec ukázal jako vítězný. Byla to vaše přihrávka od mantinelu, kterou jste, ač tísněn, perfektně dal do jízdy Jaroslavu Bednářovi... Stačil jste vůbec sledovat, jak se s nabídnutou šancí popasoval?
Stačil, zaplať pánbůh, že to tam padlo! Jarda to sehrál výborně.

Beránkův gól byl hodně důležitý

Přitom nejen mně připadalo, že jste se více radovali po druhém gólu Pepy Beránka na dva jedna. Beránkem využitá přesilovka byla asi vzhledem k vývoji zápasu pro vás důležitější...
Určitě, Pepa Beránek to tam dorážel myslím snad napopáté, na Hübla šlo několik střel, ale žádná se neujala. Až ta jeho, která mu opravdu sedla. Ano, byl to opravdu cenný gól.

Lukáš Rindoš (HC Litvínov) snižuje v padesáté minutě zápasu na 2:3.
Lukáš Rindoš (HC Litvínov) snižuje v padesáté minutě zápasu na 2:3. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ten gól, když to tak vezmete, vlastně padl až v závěru přesilovky. V době, kdy se má vyloučený hráč vrátit na led, padá hodně gólů. Tak tomu bylo i v tomto případě. Střel tam bylo několik, ale ujala se až ta Beránkova v závěru naší přesilovky.

Přesilovku ale využili i domácí, konkrétně prvním extraligovým gólem Lukáše Rindoše v kariéře, kterým snížil na dva tři z pohledu domácích. Následoval velmi dramatický závěr. Poslední tři minuty zápasu se hrálo téměř bez přerušení, nahoru dolů, domácí vás hodně zmáčkli...
Ten konec byl opravdu hodně vyhecovaný, oni do toho šli naplno, my jsme se naopak snažili bránit a nakonec jsme to i ubránili.

Lze tedy říct, že váš první letošní bod měl cenu zlata?
To nevím, jsem jen rád, že ho mám a hlavně, že jsme vyhráli.

Čekají vás další čtyři zápasy na cizích hřištích. Lze říct, že vám ten dnešní psychicky pomohl?
Tři body jsou super, určitě nám pro psychiku hodně pomohly. Když budeme vyhrávat i dál, tak to bude jen a jen dobře.