Vokoun podlehl mohutné palbě Stars

SportPlus
7. 2. 2006 6:57
Dallas Predátoři z Nashvillu si v Dallasu vylámali zuby, prohráli 2:4. Jejich český brankář Tomáš Vokoun byl znovu v ohni střel, tak jak je ostatně zvyklý. Jenže zatímco v sobotu si se čtyřiceti ranami v utkání s Chicagem poradil a nepustil za svá záda ani jedinou, proti Hvězdám mu z podobné porce pronikly do sítě hned čtyři střely. Jeden z gólů jde přitom přímo na jeho konto.

Jeho hrubá chyba pomohla Dallasu ke gólu v oslabení, který zaznamenal Niinimaa. Vokoun vyjel k levému kruhu a zkusil rozehrát kotouč. Jenže zamýšlený příjemce Scott Hartnell nic podobného neočekával a mířil v tu chvíli na střídačku. Vokoun chtěl svou chybu napravit, přitom ale upadl. "Měl jsem puk raději podržet," zpytoval pak svědomí gólman, který v posledních třech zápasech čelil celkem 126 střelám.

Ke kotouči se tak dostal Niklas Hagman a okamžitě jej vypálil na odkrytou klec, obránce Marek Židlický ještě stačil první ránu odvrátit, Niinimaa se ale v dorážce nemýlil.

Klíčovým okamžikem zápasu však byla trefa Billa Guerina ani ne vteřinu před koncem druhého dějství. Útočník, který čekal osmnáct utkání na branku, se probudil právě včas. "Jeho trefa nám ohromně pomohla," liboval si trenér Dallasu Dave Tippett.

Puk prošel do branky zároveň se sirénou, časomíra v tu chvíli ukazovala 0,0 do konce třetiny. Pár minut čekalo publikum i hráči na verdikt sudích. Dallas v tu dobu vedl 2:1, když mu rozhodčí přiznali gól a vrátili čas na 0,9 sekundy do konce druhé dvacetiminutovky. "Věděl jsem, že je tam," byl si jistý Guerin, který se naposledy trefil vloni, 29. prosince.

"Když dostanete takový gól, v poslední vteřině, je to bolestivé. Je to pozvedlo, nás srazilo," utrousil forvard Nashvillu Steve Sullivan.

Dallas si připsal již 37. výhru v soutěži a se sedmasedmdesáti body se vyrovnal Detroitu na čele Západní konference. Před blížící se olympijskou přestávkou odehrají Stars ještě tři zápasy, všechny na hřištích soupeřů. Domů se vrátí až 4. března utkáním proti Coloradu.

Nashville je druhý v Centrální divizi, pět bodů právě za Red Wings. Predators dosud nasbírali 33 vítězství.

Čeští hokejisté hájící barvy Edmontonu přispěli k výhře kanadského celku nad Anaheimem 6:5 v prodloužení, když Jaroslav Špaček jeden gól vstřelil, Aleš Hemský na dva nahrál a Radek Dvořák u dalšího asistoval. Hemský mohl navíc rozšířit svoji gólovou sbírku v samostatných nájezdech, ale Jeana Sebastiana Giguera nepřekonal.

New York Islanders - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 35. Blake, 50. York - 2. Modin, 59. St. Louis, 65. Lecavalier (Kubina). Střely na branku: 28:25. Diváci: 10.471.

Ottawa - Pittsburgh 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 32. a 41. Schaefer, 9. Schubert, 28. Chára, 31. Smolinski - 2. Malone, 36. Boguniecki (Melichar). Střely na branku: 46:24. Diváci: 19.877.

Dallas - Nashville 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 33. Barnes, 40. Guerin, 44. Niinimaa, 47. Modano (Škoula) - 6. Kariya (Erat), 52. Eaton. Brankář Tomáš Vokoun z Nashvillu odehrál celý zápas, čelil 40 střelám, čtyřikrát inkasoval a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 40:19. Diváci: 18.214.

Edmonton - Anaheim 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 2. a 33. Smyth (na obě Hemský), 51. a rozhodující sam. nájezd Pisani, 8. M.-A. Bergeron, 45. Špaček (Dvořák) - 10. McDonald, 11. Perry, 25. Kunitz, 46. Marchant, 47. S. Niedermayer. Střely na branku: 30:40. Diváci: 16.839.

Vancouver - Columbus 7:4 (4:0, 0:1, 3:3)
Branky: 3. A. Carter, 4. J. Green, 13. Bertuzzi, 17. Öhlund, 45. D. Sedin, 48. Näslund, 56. Linden - 29. a 59. Nash (na druhou Výborný, Klesla), 42. Žerděv (Výborný), 43. Klesla (Balaštík, Výborný). Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.630.

San Jose - Calgary 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 9. Marleau, 54. M. Michálek, 56. Cheechoo - 18. Langkow, 25. Kobasew, 34. Simon, 43. Lombardi. Střely na branku: 31:29. Diváci: 15.242.