Vokoun může být po operaci bez hokeje až šest měsíců

David Procházka
2. 10. 2013 19:00
Český hokejový brankář Tomáš Vokoun byl kvůli problémům s krevní sraženinou a následným operacím na tři měsíce zařazen na listinu zraněných hráčů.
Tomáš Vokoun si na další střetnutí s Jaromírem Jágrem počká nejméně tři měsíce.
Tomáš Vokoun si na další střetnutí s Jaromírem Jágrem počká nejméně tři měsíce. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Zdravotní problémy mohou vyřadit českého hokejového brankáře Tomáše Vokouna až na půl roku.

Krevní sraženiny v cévním systému musely odstranit operace, a přestože se brzy český brankář zapojí do tréninku, tak tři až šest měsíců s ním Pittsburgh nemůže počítat.

Informovaly o tom ve středu oficiální stránky NHL.

Generální manažer Pittsburghu Ray Shero zařadil ve středu Vokouna na listinu zraněných hráčů, ale naznačil, že už za tři měsíce jej může klub zapsat zpět a poslat do hry.

Do té doby totiž Vokoun bude brát léky na ředění krve. Může trénovat, aby neztratil fyzickou kondici, ale nesmí přijít do kontaktu a nesmí dostat do těla nějakou ránu, aby nedošlo k vnitřnímu krvácení.

"Když mě doktoři pustí, vrátím se"

"Momentálně nemyslím na moji hokejovou kariéru, spíše se starám o to, jak bude do budoucna vypadat moje zdraví," naznačil Tomáš Vokoun svoje priority.

Ale z nejhoršího je venku a kariéru končit nemusí. "Když mě doktoři pustí do hry, nevidím důvod proč bych se nevrátil," uvedl český brankář.

Také fakt, že Penguins se nepokoušeli získat nového brankáře Vokouna potěšil. "Už když jsem před rokem do Pittsburghu přišel, cítil jsem, že tahle organizace perfektně funguje a věří mi," těší Vokouna.

Vokoun byl přitom v loňském play off jedničkou, když vstup do vyřazovací části proti New York Islanders nevyšel Marku-André Fleurymu.

Dvojkou za Fleurym bude na začátku letošní sezony Jeff Zatkoff, který ještě nemá s NHL žádné zkušenosti.

 

Právě se děje

Další zprávy