zh
16. 11. 2007 7:15
Florida porazila po čtyřech prohrách Washington
Tomáš Vokoun napravil  v utkání s Washingtonem své zaváhání proti Carolině.
Tomáš Vokoun napravil v utkání s Washingtonem své zaváhání proti Carolině. | Foto: Reuters

Sunrise - Tým Florida Panthers ve čtvrtečním kole NHL po  čtyřech prohrách konečně zvítězil.

Velkou zásluhu na tom měl brankář Tomáš Vokoun, jenž pustil z 27 střel jedinou, a útočník Kamil Kreps, střílející vítězný gól. Panteři porazili Washington těsně 2:1.

Floridským Panterům se v posledních zápasech nedařilo. Dovršením smůly byl pondělní zápas s Carolinou, v níž český gólman dostal tři kuriózní branky  a mužstvo prohrálo 3:4, a  následující úterní duel, v němž Florida podlehla Atlantě jen těsně - 2:3 v prodloužení.

Čtvrteční vydřená výhra proti Washingtonu by konečně zase mohla zvýšit týmu sebevědomí.

Hráči  chválili "Vokieho" za zákroky, díky nimž zejména ve třetí třetině Florida odolávala washingtonskému tlaku.

Trenér Jacques Martin ocenill i Radka Dvořáka a Ville Peltonena, jejichž úkolem bylo paralyzovat přesilovky hostů. "Odvedli mimořádnou práci," citují ho  stránky floridapanthers.com.

Svou slavnou chvilku si prožil ve 25. minutě třiadvacetiletý rodák z Litoměřic Kamil Kreps. Po individuální akci  a bekendovou střelou nad brankáře Olafa Kölziga se mohl radovat  z prvního vítězného gólu kariéry.

Jeho tým vedl 2:0, o dvě a půl minuty později sice snížil Alexander Ovečkin, jenže více střel již Vokoun za svá záda nepustil

"Pro mě osobně je každé vítězství důležité. Pro sebevědomí každého hráče bylo důležité zastavit už šňůru proher. Je velké zklamání, když se prohrává, a zvláště pak takovým způsobem, jakým jsme ztratili několik posledních zápasů," cituje českého  brankáře agentura AP.

Sidney Crosby z Pittsburghu uniká Josefu Vašíčkovi z NY Islanders. Pittsburgh stejně jako Florida vydřel těsné vítězství po čtyřech prohrách v řadě. | Foto: Reuters

Podobnou rehabilitaci jako Florida zažil i Pittsburgh. Tučňáci rovněž čtyři zápasy v řadě prohráli a ve čtvrtek se konečně dočkali vítězství, když doma vydřeli těsnou výhru 3:2 nad New York Islanders.

Jednou brankou k tomu pomohl i Petr Sýkora, na straně hostů se jednou trefil Josef Vašíček.

Erat udeřil v prodloužení

Domácí zápas proti Chicagu se skvěle povedl nashvillským útočníkům Martinu Eratovi a Radku Bonkovi.

Erat s Markem Židlickým přihrávali v 11. minutě Jasonu Arnottovi na úvodní gól. Ve druhé třetině si Predátoři vybrali velmi slabou desetiminutovku, během níž umožnili Chicagu třikrát skórovat a obrátit vývoj utkání na 1:3.

Jenže ve třetí části zažili slabou desetiminutovku pro změnu hosté a také inkasovali tři branky za sebou. Rozdílovou trefu na 4:3 vsítil český útočník Radek Bonk.

Domácí však pouhých 43 vteřin před závěrečnou sirénou o těsné vítězství připravil Jason Williams a šlo se na prodloužení.

V něm v čase 4:41 rozhodl o výhře Nashvillu 5:4 Martin Erat po přihrávce Radka Bonka.

Oba hráči byli vyhlášeni hvězdami zápasu.

Shanahan nestárne

Tým New York Rangers hostoval na ledě Philadelphie. Po vyrovnaných prvních dvou třetinách  vstřelil ve 46. minutě vedoucí gól na 3:2 český útočník Petr Průcha.

Hlavní hvězdou večera však byl osmatřicetiletý veterán Brendan Shanahan, jenž v NHL začínal hrát v době, kdy bylo Průchovi pět let.

Vstřelil druhou branku hostí  a když utkání dospělo až do samostatných nájezdů, byl jediným úspěšným exekutorem a rozhodl o výhře Rangers 4:3.

Boston - Toronto 5:2
Philadelphia - New York Rangers 3:4 SN
Ottawa - Buffalo 3:2
Pittsburgh - New York Islanders 3:2
Florida - Washington 2:1
Nashville - Chicago 5:4 PP
Edmonton - Minnesota 2:4
Phoenix - San Jose 0:6