Vokoun a Kaberle vyhráli s Východem Utkání hvězd

28. 1. 2008 7:15
Východ - Západ 8:7 (5:1, 0:2, 3:4)
Rick Nash ze Západu střílí gól Tomáši Vokounovi z Východu.
Rick Nash ze Západu střílí gól Tomáši Vokounovi z Východu. | Foto: Reuters

Atlanta - Pouze dva čeští hráči se v neděli v Atlantě účastnili Utkání hvězd NHL. Brankář Tomáš Vokoun z Floridy a obránce Tomáš Kaberle z Toronta.

Oba stáli na správné straně barikády - Východní konference totiž zvítězila nad Západní 8:7.

Kaberle strávil na ledě celkem šestnáct a půl minuty, nepřipsal si gól ani asistenci, pouze minus bod za pobyt na ledě při inkasované brance.

Podstatně více o sobě dal vědět v sobotu při soutěži dovedností. Vyhrál v přesnosti střelby a poslal Východ v počtu vítězství do vedení 6:5. Východní hráči nakonec porazili západní 9:6.

Tomáš Vokoun odchytal druhou třetinu Utkání hvězd. Šlo na něj nejvíce střel ze všech šesti zúčastněných brankářů - dvacet. Z nich pustil dvě.

Gólmani Východu měli obecně mnohem více práce než jejich kolegové ze Západu. Likvidovali celkem 51 střel oproti jejich 33.

Skóre načal již podvanácti vteřinách hry Rick Nash z Western Conference. Jednalo se o nejrychlejší gól v dějinách All Star Game. Třiadvacetiletý útočník Columbusu překonal stařičký rekord z roku 1950 a nakonec dosáhl v duelu hattricku.

Tomáš Kaberle právě vyhrál soutěž v přesnosti střelby a raduje se se svými spoluhráči z Východu. | Foto: Reuters

Jenže do konce třetiny Východ zcela obrátil vývoj střetnutí a vyhrával 5:1.

V druhé části Západ zabral a dvěma góly snížil na 3:5. Ve stíhacích závodech "režírovaných" tak, aby si přišli na své všichni diváci, pokračoval i ve třetí třetině, v níž během prvních dvou minut vyrovnal na 5:5.

Ve třetí třetině v 51. minutě Západ poprvé a naposledy vedl, když slovenská hvězda Minnesoty Marián Gáborík dával na 7:6.

O pouhou minutu a půl později vyrovnal svou druhou trefou v zápase třiadvacetiletý centr Caroliny Erick Staal. Nejstarší ze třech bratrů Staalových působících v NHL byl vyhlášen nejlepším hráčem Utkání hvězd.

To nakonec rozhodl pro Východ pouhých 21 vteřin před koncem útočník Bostonu Marc Savard gólem na konečných 8:7.

"Je to parádní pocit," nechal se podle oficiálních stránek NHL slyšet Staal a dodal: "Byla to skvělá hra a spousta zábavy. Jak by také ne, vždyť na obou stranách nastoupily tuny talentů."

Výsledek:

Východní konference - Západní konference 8:7 (5:1, 0:2, 3:4)
Branky: 2. a 53. Eric Staal, 14. a 18. Ovečkin, 10. Markov, 16. Campbell, 45. Marián Hossa, 60. Savard - 1., 30. a 42. Rick Nash, 36. Scott Niedermayer, 41. Getzlaf, 46. Phaneuf, 51. Gáborík