Vlasák se vrací do Plzně jako sportovní manažer

ČTK ČTK
28. 4. 2015 12:16
Trojnásobný mistr světa nastoupil jako sportovní manažer do Plzně a těší se na spolupráci s velkým kamarádem Martinem Strakou, se kterým před dvěma lety pomohl západočeskému celku k prvnímu titulu.
Tomáš Vlasák a Martin Straka. Místo na ledě se teď budou potkávat v kancelářích
Tomáš Vlasák a Martin Straka. Místo na ledě se teď budou potkávat v kancelářích | Foto: ČTK

Plzeň - Bývalý hokejový reprezentant Tomáš Vlasák odstartoval funkcionářskou kariéru. Trojnásobný mistr světa nastoupil jako sportovní manažer do Plzně a těší se na spolupráci s velkým kamarádem Martinem Strakou, se kterým před dvěma lety pomohl západočeskému celku k prvnímu titulu.

"Mám velkou radost, že jsme se s Tomášem dohodli," řekl na tiskové konferenci Straka, který je v Plzni generálním manažerem i majitelem klubu. "Je to velká osobnost českého hokeje, působili jsme společně v Plzni sedm let a teď mám tu čest ho tu znovu přivítat zpět."

"Slíbili jsme si to už před dvěma lety a dohodu jsme oba dodrželi. Od 1. května by se měl Tomáš zapojit do managementu. Jsem za to moc rád, pro klub i pro mě je to strašně důležité," uvedl Straka. "Tomáš to bude to mít na začátku těžké. Čeká ho spousta nových věcí, ale určitě to zvládne," dodal.

Od ledna už byl rozhodnutý skončit

Čtyřicetiletý Vlasák letos prožil v dresu pražské Slavie barážový pád do první ligy a již od ledna byl rozhodnut, že do další sezony jako hráč nevstoupí. "Po skončení hokejové kariéry jsem chtěl určitě pokračovat v této sféře. Vážím si Martinovy nabídky a jsem rád, že to takhle dopadlo. Sice mi podobnou nabídku dal během sezony majitel Slavie pan Pitter, ale rovnou jsem mu řekl o dohodě s Martinem," prozradil.

V Plzni bude mít na starost sportovní stránku chodu klubu jako jsou přestupy, hostování nebo střídavé starty. "Určitě chvíli zabere, než se do toho dostanu, ale strašně se na tu práci těším. Chci, aby to tu fungovalo a já k tomu pomohl," uvedl bývalý hráč Litvínova, Slavie, Omsku nebo Kazaně.

Už v pondělí zahájí tým Škody letní přípravu a Vlasáka čeká doplnění kádru. "Z devadesáti procent je tým hotov. Čeká mě hodně papírování, chci se spojit i s Pepou Řezníčkem (ředitelem extraligy)," popsal Vlasák. "Během sezony budu sledovat hráče v extralize dospělé i juniorské a chystám se navštěvovat i nižší soutěže. Budu tým skládat spolu s Martinem," vysvětlil Vlasák.

S majitelem klubu je prý připraven se i pohádat. "Určitě nebudu nějaký Martinův kývač. I proto mě sem bral. Dokážeme se u hokeje i pohádat. Chci mu dát doporučení na některé hráče," řekl Vlasák.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy