Vítr hru trochu ztíží. Zima byla jen na obličej, přiznal Kaberle

Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 1. 2016 6:00
Ani v historicky druhém zápase české extraligy pod širým nebem nechybělo jméno Kaberle. Tomáš navázal na svého bratra Františka a nastoupil v neděli za Kometu proti Plzni.
Tomáš Kaberle si zápas pod širým nebem užil.
Tomáš Kaberle si zápas pod širým nebem užil. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Už i Tomáš Kaberle se může pyšnit startem v utkání hraném pod širým nebem. Jeho bratr František si to vyzkoušel před pěti lety za Pardubice, paradoxně proti Kometě.

Tomáš byl u přepsání českého diváckého rekordu v neděli, kdy Kometa hostila v rámci prvního zápasu Hokejových her indiány z Plzně. "V NHL nás to vždycky oba minulo. Teď jsem si to užil já," usmíval se brněnský obránce.

Ten byl spokojený se třemi body, které Kometa proti druhé Plzni ukořistila, a pochvaloval si i atmosféru v improvizované aréně za Lužánkami.

Díky tomu nevnímal ani studené počasí, které na jihu Moravy panovalo. „Zima mi ani nebyla. Jen na obličej, ale člověk na to tolik nemyslí a zahřeje se,“ prozrazuje v rozhovoru.

Čekal jste, že přijde tolik fanoušků už na Plzeň?
Asi ano. Přijelo hodně lidí z okolí, ale také například ze Slovenska. Měl jsem tu bývalé spoluhráče. Co jsem slyšel, tak na Spartu má být dokonce vyprodáno. Bude super atmosféra.

Je velký rozdíl hrát pod širým nebem oproti hale?
Ty podmínky jsou trochu ztížené. Led tu není zrovna perfektní, ale jinak úkol je stejný. Chceme hrát a na konci mít tři body.

Byl to trochu jiný hokej…
Jako na rybníku (smích). Když fouká vítr, je to trochu těžší. Od druhé třetiny se to ale dařilo.

Je tedy lepší hrát na krytém stadionu?
Tak je, ale toto je takové zpestření sezony. Hraje se to i v NHL a byl dobrý nápad udělat to tady v Brně. Bylo vidět, že zájem o to je, i když jsou ty lístky dražší.

Byl se na vás podívat i bratr František. Hecovali jste se nějak?
To ne. Bavili jsme se jen organizačně kvůli lístkům. On už takový zápas odehrál za Pardubice, zrovna proti Kometě. Já si to užil letos. V NHL nás to vždycky minulo. Je to pěkný zážitek. Už se těšíme na pátek.

Přiznal, že fandil Brnu. Jste rád?
Tak to samozřejmě (smích). Těch fanoušků tu byla spousta. Jsou naším dalším hráčem na ledě. Byla super atmosféra.

Kometa získala důležité tři body. Jste s výkonem spokojeni?
Občas nám to uskočilo, výkon nebyl perfektní. Snažili jsme se hrát jednoduše. Konečně jsme také dali víc než dva góly. Plzeň má výborný tým letos, hrají v klidu. Jsou na druhém místě. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Cena emisních povolenek v EU se vyšplhala na rekordních 99,22 eura za tunu

Cena emisních povolenek v EU se vyšplhala na rekordních 99,22 eura za tunu. Problémy s dodávkami plynu totiž vedou k většímu využívání uhlí.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Řetězec kin Cineworld se chystá vyhlásit bankrot. Působí i v Česku

Britská společnost Cineworld Group, která je druhým největším provozovatelem kin na světě, se chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot. Informoval o tom dnes list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Cineworld prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice.

Zdroje uvedly, že firma si kvůli chystanému vyhlášení bankrotu najala právníky ze společnosti Kirkland & Ellis a poradce ze společnosti AlixPartners. Podle zdrojů se předpokládá, že Cineworld požádá o ochranu před věřiteli ve Spojených státech, kde v roce 2018 koupil řetězec kin Regal. Firma zvažuje také insolvenční řízení v Británii, uvádí s odvoláním na zdroje WSJ.

Cineworld ve středu uvedl, že navzdory postupnému růstu poptávky z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zaostává návštěvnost kin za očekáváním, a to v důsledku omezené nabídky filmů. Firma nyní zkoumá své strategické možnosti, včetně případné restrukturalizace dluhu, která by pravděpodobně vedla k výraznému snížení podílů stávajících akcionářů.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy