Vítkovický start sezóny: od doktora rovnou na led

ČTK ČTK
23. 7. 2012 16:26
Po částech začínají s přípravou na ledě extraligoví hokejisté Vítkovic.
Obránce Malík v dresu Vítkovic (uprostřed)
Obránce Malík v dresu Vítkovic (uprostřed) | Foto: Lenka Rybaříková

Ostrava - Po částech začínají s přípravou na ledě extraligoví hokejisté Vítkovic. Tréninky se zatím budou prolínat se zdravotními prohlídkami, celý tým se poprvé společně sejde až ve čtvrtek.

"Do čtvrtka je to taková zahřívací fáze. Na led budeme chodit po skupinách, po částech budou hráči navíc absolvovat lékařské prohlídky. Tenhle cyklus potrvá do středy a od čtvrtka už se bude mužstvo připravovat pohromadě," řekl ČTK vítkovický asistent Zdeněk Moták.

Posily se hlásí

Na začátku závěrečné části letní přípravy se vítkovickým trenérům hlásily i všechny staronové posily Ondřej Roman, Michal Barinka a Vladimír Svačina. Kádr ostravského klubu naopak opustili Pavel Trnka, Ctirad Ovčačík, Juraj Štefanka, Juraj Sýkora, Petr Pohl a Peter Húževka. Podle individuálního plánu zatím ještě trénuje i obránce Marek Malík.

Vítkovičtí v přípravném období sehrají deset přípravných zápasů, první z nich 2. srpna v Olomouci. Tři týdny před zahájením extraligové sezony tým odjede na krátké turné po Rakousku, kde změří síly s Innsbruckem a Villachem, následovat bude i turnaj v maďarském Székesfehérváru za účasti domácího celku, Mnichova a Lublaně.

V generálce na extraligu se svěřenci hlavního kouče Mojmíra Trličíka utkají 7. září v domácí hale s nováčkem slovenské extraligy Piešťanami.

Program přípravných zápasů:

Čtvrtek 2. srpna: 17:00 HC Olomouc - Vítkovice Steel.

Středa 8. srpna: 17:00 Vítkovice Steel - HC Košice.

Pátek 10. srpna: 17:00 Vítkovice Steel - Francie.

Úterý 14. srpna: 18:00 Kometa Brno - Vítkovice Steel.

Úterý 21. srpna: 19:30 Innsbruck - Vítkovice Steel.

Úterý 23. srpna: 18:00 Villach - Vítkovice Steel.

Úterý 28. srpna: 18:00 PSG Zlín - Vítkovice Steel.

Sobota 1. září: neznámý soupeř - Vítkovice Steel (turnaj).

Neděle 2. září: neznámý soupeř - Vítkovice Steel (turnaj).

Pátek 7. září: 17:00 Vítkovice Steel - ŠHK 37 Piešťany.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy