Vítkovický Olesz: Rozhodčí v Lize mistrů? Ostuda

ČTK ČTK
6. 9. 2015 10:17
Výkony rozhodčích v zápasech hokejové Ligy mistrů se nelíbí útočníkovi Vítkovic Rostislavu Oleszovi. Postěžoval si na ně po sobotním utkání Ostravanů na ledě Mannheimu.
Rostislav Olesz.
Rostislav Olesz. | Foto: Dalibor Sosna

Mannheim - Výkony rozhodčích v zápasech hokejové Ligy mistrů se nelíbí útočníkovi Vítkovic Rostislavu Oleszovi. Postěžoval si na ně po sobotním utkání Ostravanů na ledě Mannheimu, které už s jistotou postupu do play off v přímém souboji o první místo ve skupině I prohráli 1:2 po samostatných nájezdech.

"Zase se opakovalo to, co v Grodnu. Rozhodčí jsou nejslabší článek této Cirkus Hockey League, protože to, co pískají nám, nepískají jim. To, co pískají jim, nepískají nám," řekl Olesz ve videorozhovoru pro oficiální internetové stránky vítkovického klubu. "Nevím, jestli se k tomu můžu vyjadřovat, jestli nedostanu pokutu. Je to to, co v tento moment této lize hodně ubližuje. Nevyrovnanost rozhodčích v každém zápase."

Vítkovice měly po výhrách nad Grodnem jak venku (2:0), tak i doma (3:1) postup do play off jistý. S Mannheimem na úvod prohrály na vlastním ledě 1:2 a v Německu se chtěly ještě poprat o vítězství ve skupině a lepší nasazení pro play off. Potřebovaly v tomu jakoukoliv výhru.

"Nikam nejedeme prohrát, nějak se uspokojit. Každý zápas chceme vyhrát," uvedl Olesz k dalšímu souboji hned po pátečním domácím duelu s Grodnem. "Je to ale opravdu těžké, když prohráváte osmdesát procent buly a rozhodčí se vám smějou. Když vyhrajete buly, tak vás vyhodí."

Byl to super zápas, škoda nekvality rozhodčích

Právě Olesz s koncem základní hrací doby dostal dvouminutový trest za nesportovní chování a Ostravané se museli v úvodu prodloužení bránit v oslabení. "Nevím, jestli si budeme pořád stěžovat na rozhodčí, ale v těchto dvou zápasech venku to byla tradice," navázal rozzlobený bývalý hráč Sparty, Floridy, Chicaga, New Jersey či Bernu.

"Rozhodčí mě tam drží za ruku, tři (hráči) mě chtějí zbít. Já mu říkám, co dělá. A on, že je to hokej. Já mu říkám, proč píská basketbal? On mi dá dvě minuty. Je to těžké. Oni si mohou dovolit, co chtějí. Je to smutný obrázek Cirkus Hockey League," znovu si pozměnil název soutěže při popisu dění zápasu pod taktovkou hlavních sudí Anttiho Bomana z Finska, Markuse Krawinkela a čárových Roberta Schelewského a Andreas Kowerta z Německa.

Podle Olesze měl jinak zápas s Mannheimem velkou kvalitu a skvělou kulisu. "Byl to velice těžký zápas. Mannheim hrál doma, byla tam výborná podpora jejich diváků a troška našich. Bylo to velice těžké bruslařsky a fyzicky," dodal Olesz k utkání, na který zavítalo 9744 diváků.

 

Právě se děje

Další zprávy