Vítkovický Olesz: Hráli jsme naivně, to s Libercem nejde

ČTK ČTK
2. 3. 2016 8:14
Hokejisté Vítkovic definitivně přišli o šanci na předkolo play off. Přestože v průběhu dnešního utkání s Libercem vedli až o tři góly a virtuálně už byli uvnitř nejlepší desítky, po mohutném finiši soupeře nakonec odešli poraženi 5:6. Podle útočníka Rostislava Olesze prohru zavinila nepochopitelná touha hrát s lídrem extraligy otevřený hokej.
Rostislav Olesz
Rostislav Olesz | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Hokejisté Vítkovic definitivně přišli o šanci na předkolo play off. Přestože v průběhu dnešního utkání s Libercem vedli až o tři góly a virtuálně už byli uvnitř nejlepší desítky, po mohutném finiši soupeře nakonec odešli poraženi 5:6. Podle útočníka Rostislava Olesze prohru zavinila nepochopitelná touha hrát s lídrem extraligy otevřený hokej.

Vítkovice celé utkání vedly. Ještě čtyři minuty před koncem za stavu 5:4 figurovaly na pozici zaručující předkolo play off, ale závěr domácí hráči nezvládli a vedoucí tým tabulky utkání po trefách Petra Vampoly skóre otočil.

"Vedeme 3:0, 4:3, 5:4 a pořád nepochopitelně chceme hrát s Libercem otevřený hokej. Jejich sebevědomí, pohyb, držení puku, tohle s tímhle hokejem nemůžeme zvládnout. Nebránili jsme jako tým, přitom jsme si řekli, že musíme hrát zezadu," zlobil se Olesz.

Dramatický zápas v třetí dvacetiminutovce kulminoval libereckým zvratem, šesti góly a nezvykle i dvěma penaltami, které proti Liberci sudí nařídili v posledních dvou minutách za Mojžíšovy prohřešky. Vandas ani Olesz ale nájezdy na Lašáka neproměnili.

"To nebylo nervozitou. Majky (Vandas) je kliďas, led už byl špatný, přeskočilo mu to hůl. Já jsem i proto volil střelu. Myslím, že i ta střela byla dobrá, ale chyběla troška štěstí," řekl Olesz.

Vítkovice v rozpětí několika minut přišly nejen o body, ale i o poslední naději vyhnout se skupině o udržení. Ostravané ale věří, že přímá hrozba baráže se jich týkat nebude - kolo před koncem základní části mají na předposlední Litvínov náskok dvanácti bodů a i s play out je nyní ve hře bodů jednadvacet.

"My to dáme. Podívejte se, kde jsme byli nedávno. Teď jsme jen naivitou ztratili zápas s Libercem. Nesmíme mít tyhle chvíle jako dneska. Play out už pro nás začalo zápasem s Pardubicemi. Teď už to bude pokračovat zápasem v Litvínově, kde to bude velice těžké. Nezbývá než po půlnoci přepnout na play out," dodal Olesz.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

Další zprávy