Vítkovice i Pardubice vyhrály a stále můžou myslet na play off Ligy mistrů

7. 9. 2016 20:01
Jak Vítkovice, tak Pardubice uzavřely své vystoupení ve skupině Ligy mistrů výhrou, ale postup do play off stále nemají jistý. Musí spoléhat na klopýtnutí konkurentů. Především Východočeši si dnešní večer užili, neboť vrátili německému Wolfsburgu debakl.
Radost hráčů Vítkovic.
Radost hráčů Vítkovic. | Foto: Lukáš Caha

Ostrava/Pardubice - Hokejisté Vítkovic i Pardubic si díky dnešním domácím výhrám v závěrečných vystoupeních v základní skupině uchovali naději na postup do play off Ligy mistrů. Ostravané zdolali ve skupině E Krefeld 5:3 a k účasti vyřazovací části potřebují porážku svého dnešního soka v Oulu. Pardubice zvítězily ve skupině A nad Wolfsburgem 6:1 a do play off je posune prohra německého celku na ledě Frölundy.

Ostravanům zajistil vítězství nad Krefeldem výtečný nástup. O jejich osudu rozhodne sobotní závěrečný zápas skupiny mezi finským Oulu a bundesligovým celkem, který potřebuje k posunu před Dynamo vyhrát.

Vítkovice se na čtvrtý pokus dočkaly první výhry. Rozhodly o ní už v první desetiminutovce, když jejich převahu zužitkovali Kucsera, Kovář a Szturc. Domácí do poloviny zápasu diktovali tempo, ale soupeř ožil po Rosově trefě.

Krefeld v závěrečné třetině dotíral a dvakrát se přiblížil na kontakt. Na Vasiljevsův gól však bombou v dvojnásobné přesilovce odpověděl Sloboda. Němci v 58. minutě v přesilové hře ještě jednou snížili na nejtěsnější rozdíl, ale do prázdné branky pak z Kolouchovy hole v power play inkasovali popáté.

Dynamo vrátilo Wolfsburgu debakl

Pardubice potřebovaly k uchování naděje na postup získat tři body a za vítězstvím také směřovaly od začátku zápasu. V páté minutě se po pěkné akci trefil obránce Schaus. Wolfsburg, který první vzájemný zápas vyhrál 6:0, tentokrát tolik nebezpečný nebyl a ke gólu mu nepomohly ani tři přesilovky za sebou. Při Furchnerově největší šanci podržel domácí tým brankář Růžička.

Dynamo mělo zápas pevně v rukou a po dvou gólech ve druhé třetině vykročilo za cennou výhrou. Dvougólové vedení zařídil v 28. minutě po individuální akci Bárta a na rozdíl tří branek zvýšil deset vteřin před pauzou opět Schaus. Wolfsburg mohl zápas zdramatizovat na začátku třetí části, jenže Pfohl samostatný únik neproměnil.

Naopak v 46. minutě se poprvé v pardubickém dresu trefil Hodgman a za pět minut slavil pátý gól Rapáč. Ofenzivní představení pokračovalo a poprvé v zápase inkasoval také Růžička, kterého o čisté konto připravil střelou mezi betony Foucault.

Gólový účet uzavřel v 55. minutě svou druhou brankou Bárta. Dynamo bude nyní doufat v páteční výhru jistě postupujícího obhájce triumfu v Lize mistrů Frölundy nad Wolfsburgem.

Hokejová Liga mistrů

Skupina A:

HC Dynamo Pardubice - EHC Wolfsburg Grizzly Adams 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Schaus (P. Sýkora, Rolinek), 28. Bárta (Tomášek), 40. Schaus (Rolinek, P. Sýkora), 46. Hodgman (Schaus, Ščotka), 51. Rapáč (T. Kaut), 55. Bárta - 53. Foucault (Aubin, Krupp). Rozhodčí: Hallin (Nor.), Hribik - Hynek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2085.

1. Frölunda 3 2 0 1 0 9:6 7
2. Dynamo Pardubice 4 1 1 0 2 11:14 5
3. Wolfsburg 3 1 0 0 2 8:8 3

Skupina E:

HC Vítkovice Steel - Krefeld Pinguine 5:3 (3:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Kucsera, 6. Kovář, 10. Szturc (Olesz, Kucsera), 50. Sloboda (Roman, Baranka), 60. Kolouch (Vandas) - 28. Rosa (Koziol), 45. Vasiljevs (Collins, Rosa), 58. Mancari (Klubertanz). Rozhodčí: Konc (SR), Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 1826.

1. Kärpät Oulu 3 2 1 0 0 7:2 8
2. Vítkovice Steel 4 1 0 1 2 7:10 4
3. Krefeld 3 1 0 0 2 5:7 3