Vítkovice zdolaly Fribourg, na Spengler Cupu vyhrály skupinu

28. 12. 2012 17:30
Hokejisté Vítkovic porazili na Spengler Cupu Fribourg a vyhráli základní skupinu A.
Hokejisté Vítkovic porazili Fribourg 2:1 a vyhrály základní skupinu Spenglerova poháru. | Foto: Dalibor Sosna

Davos - Vítkovice ovládly základní skupinu na Spenglerově poháru a postoupily přímo do nedělního semifinále.

Ostravský celek po včerejší smolné prohře s Ufou totiž přehrál lídra švýcarské nejvyšší soutěže s několika hráči z NHL v sestavě 2:1.

Rozdílovou branku vstřelil na začátku druhé třetiny Rudolf Huna. Byl to už jeho třetí zásah na turnaji. Od té chvíle se Vítkovice spoléhaly především na obranu a téměř bezchybného brankáře Šindeláře.

Ten nestačil jen ve třetí třetině na ránu Sprungera, jenže další očekávaný tlak Švýcarů už nepřišel. Naopak měl spíše sestupnou tendenci.

Zítra bude mít český celek díky vítězství ve skupině volno a může s napětím sledovat, na koho narazí v nedělním semifinále.

HC Vítkovice Steel - HC Fribourg-Gottéron 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Szturc (R. Hruška, Malík), 22. Huna - 45. Sprunger (Bykov). Rozhodčí: Rochette (Švýc.), Skilliter (Kan.) - Kohler, Tscherrig (oba Švýc.). Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 6500.

Sestava Vítkovic: Šindelář - Wellinger, Barinka, Sloboda, Kudělka, Malík, Stehlík, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kucsera, Walker. Trenéři: Oremus a Svozil.