Vítkovice zachránily ve Znojmě aspoň bod

ČTK, SportPlus
14. 2. 2007 19:18
Praha - Znojmo zdolalo ve 49. kole extraligy Vítkovice po samostatných nájezdech, své zápasy zvládli hokejisté Třince i Kladna, Litvínov na Slavii neuspěl. Uvnitř: Galerie

Hokejistům Pardubic se v Českých Budějovicích nepovedla poslední třetina, kdy dvakrát inkasovali, a Jihočeši vyhráli 3:2. Pražská Sparta neuspěla v Karlových Varech, které si třemi góly v prostřední části zajistily vítězství 3:2 a téměř jistou účast v play off. Zlínu se podařilo zvítězit na ledě vedoucího Liberce v prodloužení.

Vsetín - Kladno 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)

Pouze úvodní třetinu dokázal poslední tým extraligy vzdorovat ve středečním 49. kole Kladnu. Vsetín dokonce v utkání vedl, ovšem favorizovaní Středočeši dokázali v prostřední části výsledek třemi góly otočit a nakonec si odvezli tři body za vítězství 6:2.

• Výsledky hokejové extraligy můžete sledovat LIVE ZDE

Domácí s deseti juniory v sestavě začali aktivněji než soupeř. První však zahrozili hosté, když se po chybě Ostrčila do brejku dostali Patera s Procházkou. Na brankáře Štefla však nevyzráli.

Valaši poprvé vystrčili růžky v 8. minutě, když se mladý Podešva probil až před Orcta. Z branky se radovali o chvíli později - obránce Ševce "vyškolil" Sabol, jenž následně našel mezeru mezi betony brankáře hostí. Domácím rázem narostla křídla a i nadále měli navrch, ale skóre zvýšit nedokázali.

• V hokeji jde do tuhého. Sázejte nuly
    Analýza BetingCentra před 49. kolem.

Kladno zapnulo na druhý rychlostní stupeň až po přestávce a hned po necelých dvou minutách se dočkalo vyrovnání, když na Kallovo vyjetí zpoza branky a následnou střelu nezareagoval nikdo z obránců ani Štefl.

• Tabulka extraligy ZDE

Definitivně zvrátit vývoj zápasu se favorizovaným Středočechům podařilo v rozmezí minuty, kdy se nejprve krásně trefil po zranění se do sestavy vracející se Martin Frolík, aby se následně po přihrávce Patery z první prosadil Martin Procházka. Jiskru naděje Vsetínští vykřesali o chvíli později. Po nenápadné akci se napodruhé trefil Knebl.

Vyrovnání měl v úvodu závěrečné části na hokejce Grill, přičemž domácí pohrdli i osmnácti vteřinovou přesilovou hru pěti proti třem. Definitivně zlomit odpor domácích se tak Kladnu podařilo v závěrečné desetiminutovce, kdy se postupně trefili Procházka, Bělohlav a Horna. Hosté se tak díky očekávané výhře přiblížili postupu do play off.

Výsledek:
Vsetínská hokejová - Rabat Kladno 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Sabol (Davídek), 36. Knebl (Sabol) - 22. Kalla, 34. Frolík (Čurilla), 35. Martin Procházka (Patera), 51. Martin Procházka (Ševc), 52. Bělohlav (Patera), 59. Horna (Ševc). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 2120.
Vsetín: Štefl - Bobček, Ostrčil, Pokora, Andersons, Mocek, Šmach - Hrňa, J. Hruška, R. Hubáček - Dubec (21. Knebl), Podešva, Darzinš - Grill, Sabol, Davídek. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Evan - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - M. Frolík, Čurilla, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.

Třinec - Plzeň 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Hokejisté Třince porazili Plzeň 2:1 a znovu se tak přiblížili postupu do play off. Z premiérové výhry v normálním hrací době od návratu ze Švédska se radoval brankář Ocelářů Roman Čechmánek, kterému zkazil možné čisté konto až 33 vteřin před koncem plzeňský útočník Martin Adamský.

Oceláři zprvu dokazovali, že roli favorita zvládají špatně. První chybu v obraně nepotrestal hostující Vampola a šanci měli hosté i v oslabení.

Ludvík při nájezdu přelstil Čechmánka přihrávkou na volného Čakajíka, jehož ránu na brankové čáře před prázdnou brankou zastavil až Frolo. Domácí gólman zlikvidoval i možnost Fabuše a Třinec neproduktivní Západočechy ztrestali při vyloučení Mazance, když akci Peterka dotáhl ranou pod horní tyčku Martynek.

Třinečtí se pak zlobili, že sudí neuznali trefu Tomase, ovšem slovenský útočník tečoval ránu od modré čáry poté, co už zazněla siréna, končící první dějství.

Oceláře jako by to nabudilo a v úvodu druhé třetiny soupeře dostali pod tlak. Hráli dvě přesilovky a byli nebezpeční. V pádu Vůjtek minul, pak svou akci po objetí branky nedotáhl ke zdárnému konci Peterek a dvakrát nevyhrál minisouboj s Málkem uzdravený forvard Polanský.

Na domácích hokejkách scházel potřebný klid, Severomoravané však měli štěstí, že soupeř se příliš do útočení nehnal. Defenziva Třince nevypadala moc jistě, a tak musel vypomáhat také jistými zákroky Čechmánek.

Opatrný hokej na obou stranách pokračoval až do 43. minuty, kdy si Štefanka najel na útočnou modrou čáru, dostal perfektní pas od Tesaříka a ranou mezi betony Málka podruhé přivedl stadión do extáze.

Oceláři ožili a víc si troufali zejména v soubojích jednoho proti jednomu. Skořepa v následné akci po ideální přihrávce Stalse mířil těsně nad, ale i vzhledem k naprosté ofenzivní sterilitě Plzně se zdálo být jisté, že domácí kráčí k vítězství.

Při třetím vyloučení Matějovského v zápase rozvlnil Výtisk jenom boční síťku a málem to ještě Oceláře mrzelo. V poslední minutě totiž hosté odvolali Málka, dostali puk až do velké skrumáže před Čechmánkem, kde se nejlépe orientoval Adamský. Byť Plzeňští riskovali až do konce, vyrovnat se jim již nepodařilo.

Výsledek:
Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Martynek (Peterek), 43. Štefanka (Tesařík) - 60. Adamský (Důras). Rozhodčí: Husička, Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 3024.
Třinec: Čechmánek - Tesařík, Výtisk, Pácal, Frühauf, Kroupa, Frolo - Stals, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Martynek, Peterek - Korhoň, Polanský, Tomas - Steber, Kolusz, Pavelek. Trenéři Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Plzeň: Málek - Dobrovolný, Čakajík, Benák, Mazanec, V. Čech, Pulpán - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři Kučera a Černý.

Znojmo - Vítkovice 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Až po samostatných nájezdech porazili hokejisté Znojma Vítkovice 4:3. Souboj přímých soupeřů o desáté místo rozhodl Tvrdík, který byl nejproduktivnějším hráčem domácího týmu.

V normálním hracím čase si posila z Pardubic na své konto připsala ještě jednu branku a asistenci. Znojmo sahalo po plném bodovém zisku, o který je připravil 48 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnávací brankou Barinka.

Citelně oslabené Znojmo, které kromě Erata postrádalo nemocné opory Hamana s Kotaškou, vsadilo na opatrnou defenzivní taktiku, která ale měla značné mezery.

Chyby obránců stačil dlouho napravovat výborně chytající brankář Trvaj. Poprvé zachraňoval už po pěti minutách hry, když při přesilovce Orlů využili hosté chybu v rozehrávce, sólový nájezd Tomáška však znojemský brankář chytl.

Vítkovice spoléhaly více na kombinační souhru, dostávaly se častěji do šancí, chyběla jim ale přesnost v koncovce. Také domácí Orli měli výhodu sólového útoku, Svobodu ale před zakončením fauloval vracející se Jasečko.

Teprve v závěru první třetiny dokázalo Znojmo vystupňovat svůj tlak a 33 vteřin před přestávkou se podařilo po Tvrdíkově akci Meidlovi protlačit kotouč do sítě.

Iniciativnější Vítkovice využily hned v úvodu druhé třetiny přesilovku pět na tři k vyrovnání. Burger chytře uvolnil na pravé straně obránce Jurečku, který pod Trvajovou lapačkou poslal kotouč do sítě. Orli stačili ale stejně rychle získat za necelé tři minuty náskok zpět.

Z rychlého protiútoku Pláška po levé straně překonal brankáře Pince pohotovou střelou Svoboda. Urputně bojujícím hokejistům Vítkovic se podařilo z rychlého protiútoku i podruhé vyrovnat, úspěšným střelcem byl Vala.

Znojmo dokázalo v poslední třetině vystupňovat tlak i tempo. Na Pince se valil jeden útok za druhým. Domácí tým přehrával svého soupeře nejen rychlostí, ale i v osobních soubojích. Obrana Vítkovic pod tlakem chybovala a ve 49. minutě na Tvrdíkovu střelu po ledě z deseti metrů už Pinc nestačil reagovat.

Navzdory jednobrankovému náskoku pokračovalo Znojmo v tlaku a na dlouhé minuty nepustilo soupeře z jeho obranného pásma. Až v poslední minutě stačili hosté zaútočit a 48 sekund před koncem ke zklamání domácích hokejistů Barinka vyrovnal.

Inkasovaná branka nabourala psychickou pohodu znojemských hokejistů, kteří v prodloužení promarnili při vyloučení Krenželoka výhodu přesilové hry čtyři na tři.

Znojmo v početní převaze nepřesně kombinovalo a nedostalo se do slibnější šance. Rozhodnou tak musely samostatné nájezdy. Tvrdík proměnil hned první nájezd Znojma a úspěch potvrdil Dopita, který byl třetím střelcem Orlů.

Výsledek
Znojemští Orli - Vítkovice Steel 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Meidl (Tvrdík), 27. J. Svoboda (Plášek), 49. Tvrdík (V. Říha), rozhodující nájezd Tvrdík - 23. Jurečka (Burger), 31. Vala (Krenželok), 60. Barinka (Irgl). Rozhodčí: Minář, Jonák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2913.
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, J. Svoboda, Plášek - Tvrdík, Meidl, V. Říha. Od 41. min. navíc Beroun a Vaškovič. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, Ovčačík, S. Hudec - E. Weissmann, Burger, Tomášek - Irgl, Vala, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Klimek, Mikula, Köhler. Trenéři: Fryčer a Bolek.

České Budějovice - Pardubice 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Hokejisté Českých Budějovic porazili v přímém souboji o druhé místo v tabulce Pardubice 3:2, přestože prohrávali již 0:2. Rozhodující gól vstřelil v přesilové hře v 59. minutě obránce Lukáš Bolf.

Od úvodního buly se jiskřilo v pásmu Pardubic, gólman Lašák ale své spoluhráče podržel. Ve druhé minutě po chybě Havíře pálil z pravé strany Mertl, o minutu později neuspěla dvojice Brabenec - Hübl, neujala se ani Sailerova střela při vyloučení Tomana. Pak přišli ke slovu hosté, v obrovské šanci se však neprosadil Havíř.

V 15. minutě prokličkoval před padajícího Cháberu obrovitý Mrázek, ale zbytečnou kličkou navíc se sám zbavil možnosti skórovat. Ranou ze tří metrů poté Lašáka vystrašil Hudec a při trestu Pivka budějovický Šimánek doslova odmítl otevřít skóre.

Ve druhém dějství měl budějovický brankář, který opět nahradil zraněného Turka, plné ruce práce, ale poradil si s bombou Koukala a vyřešil i samostatný průnik Sýkory.

Při hře čtyři na čtyři napřáhl od modré Havíř a proti jeho střele tečované Pucherem byl již Chábera bezmocný. Když zadáci Toman s Vagnerem svými fauly nabídli hostím 64 vteřiny přesilovky pět na tři, pálil znovu od modré Havíř a hosté vedli 2:0.

Zakřiknutí Jihočeši se probudili ve chvíli, kdy Brabenec ve středním pásmu zachytil laciné vyhození soupeře, zavezl puk do třetiny a bekhendem posunul najíždějícímu Hüblovi, jenž zblízka snížil.

Před druhou sirénou měli slibné příležitosti ještě hostující Snopek a na protější straně Bolf s Hüblem. Z očekávané snahy Budějovic o vyrovnání pramenila pouze šance Šimánka, jemuž přihrával Stantien.

Na druhé straně byl stále v permanenci Chábera, jenž musel čelit nájezdu Koukala a zastavit i nabrusleného Sýkoru, který unikl při vlastním oslabení. Další nájezd nebezpečného Sýkory zlikvidoval jen za cenu faulu obránce Gřegořek a k menšímu trestu dostal za řečnění navíc desítku.

O potrestání si brzy řekli také pardubičtí hráči a na domácí se v přesilovce čtyři na tři usmálo štěstí, když po rychlé akci Šimánek z pravé strany prostřelil Lašáka.

Otočit vývoj zápasu mohli Hudec i Vydarený, ale tentokrát stálo štěstí při Lašákovi. Přísné vyloučení Havíře minutu před sirénou potrestal Bolf, jenž poslal do pardubické klece kotouč odražený po předchozí střele Sailera.

Výsledek:
Mountfield České Budějovice - Moeller Pardubice 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 34. V. Hübl (Brabenec), 51. Šimánek (V. Hübl), 59. Bolf (Sailer) - 28. Pucher (Havíř), 32. Havíř (Pucher). Rozhodčí: Homola, Turčan - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:9, navíc Brabenec, Gřegořek (oba Č. Budějovice) oba 10 min., Čaloun (Pardubice) 10 min. a do konce utkaní. Využití: 2:1. Diváci: 6421.
České Budějovice: Chábera - Macháček, Gřegořek, Toman, Bolf, Mucha, Vydarený, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, Mertl, Sailer - Krajči, Stantien, Kotrla - Gulaš, L. Květoň, Hašek, od 21. min. navíc Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Čech, Šeda, Linhart - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Pucher, Pivko - F. Mrázek, Cetkovský, Ondřej - Andrašovský, Blažek, Koukal. Trenéři: M. Říha a Rohlík.

Karlovy Vary - Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Hokejisté Karlových Varů zdolali pražskou Spartu 3:2 a udělali možná rozhodující krok k premiérovému postupu do play off. O posun do vyřazovací časti může Západočechy v jejich desáté sezoně v nejvyšší soutěži připravit už jen teoretická možnost.

Energie rozhodla před polovinou utkání, kdy během necelých čtyř minut vstřelila všechny tři branky a získala vedení 3:1.

Domácí nabídli hned v první minutě Spartě přesilovou hru po Dubnově faulu, ale zámku pražského týmu Energie odolala. Potom putoval na trestnou lavici hostující bek Tabaček a po náporu Venerova týmu se dostal do velké šance Košťál, ale zamířil jen do hokejky ležící Duby.

Následná pasáž hry šance nepřinesla a Sáblíka vyzkoušeli z dálky v 9. minutě Hlinka a za pět minut Hlaváč. Sparťanského gólmana vzápětí nepřekonal zblízka Dvořák.

Západočeši si pak vytvořili tlak při Černoškově vyloučení, ale Dubu nepřekonali. V 19. minutě tak otevřeli při Řezníčkově trestu skóre hosté - Hlaváč efektně uvolnil Hlinku, který zamířil přesně k pravé tyči karlovarské branky.

V úvodu druhého dějství chytil Netíkovu nebezpečnou střelu z mezikruží lapačkou Sáblík, na druhé straně mohli vyrovnat Košťál a Skladaný, ale opět si vylámali zuby na sparťanském gólmanovi. Obrovskou šanci měl po zaváhání domácích Zelenka, ale jeho bekhendový blafák vyrazil betonem ležící Sáblík.

Energie se dočkala vyrovnání v 27. minutě, kdy Dubnovu střelu vyrazil sparťanský brankář před Kumstáta, jehož pokus už si našel cestu do branky.

Odpovědět mohl Netík, ale domácí pak využili o obratu vyloučení Tona a Benýška. V pěti proti třem dostal Energii do vedení Košťál a v pokračující výhodě v 31. minutě ránou od modré čáry do levého horního rohu Dubovy branky zvýšil Němec na 3:1.

Západočeši byli při chuti a Procházka mohl ještě zvýraznit náskok. Po faulu Dvořáka se ocitl v šanci v přesilovce Hlinka a po Kumstátově nedovoleném zákroku měli hosté na 43 vteřin výhodu přesilovky pěti proti třem, kterou využili sekundu před jejím koncem.

Vykoukal v 36. minutě našel místo u levé tyče Sáblíkovy svatyně. V závěru druhé části při hře čtyř proti čtyřem vytvořil Zelenka šanci Hlinkovi, jenž ale opět neuspěl.

Další nebezpečný pokus vyslal na Dubu v 44. minutě Kumstát, ale sparťanský gólman vyrazil puk reflexivně lapačkou. Při hře čtyř proti čtyřem vypálil ještě tvrdě Mudroch a Dubu vyzkoušel i Kristek. Na druhé straně zase pálil nepřesně kanonýr Ton. V 56. minutě měl na hokejce pojistku Procházka, ale dorážel jen do pravé tyče.

Potom ještě odkulhal s pochroumaným kolenem po souboji s Vykoukalem domácí Dvořák. Domácí už těsné vedení udrželi a po závěrečné siréně se ještě odehrála potyčka v útočném pásmu domácích. Ustrnul, který ranou pěstí srazil Hlaváče, za ni dostal trest do konce utkání.

Výsledek:
Energie Karlovy Vary - Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Kumstát (Duben), 30. Košťál (Kumstát), 31. Němec (Skladaný) - 19. J. Hlinka (Hlaváč), 36. Vykoukal (P. Ton). Rozhodčí: Kubeš, Polák - Pešek, Šátava. Vyloučení: 11:9, navíc Ustrnul (Karlovy Vary) do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3550.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Ustrnul, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kristek, Skladaný - Pech, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Straka, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek, Tabaček - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Zelenka, Langhammer, Dragoun - Hromas, Vrbata, Rob. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Liberec - Zlín 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Hokejisté Zlína se stali třetím týmem, který dokázal vyhrát na ledě Liberce. Bílí Tygři si však i přes porážku 2:3 v prodloužení, o které rozhodl v 62. minutě Pavel Kašpařík, tři kola před koncem základní části definitivně zajistili první místo v tabulce.

Zápas dvou celků z horní poloviny tabulky byl od začátku taktickou bitvou. Blízko k první brance měl v sedmé minutě domácí Čermák po úniku od středové čáry, ale šanci neproměnil.

V 18. minutě se hosté ubránili v oslabení tří proti pěti, které trvalo 62 vteřin. V následné klasické přesilovce poté Čuttu vychytal pozorný Murín. Předvést se musel i jeho protějšek Hnilička, kterého po Zíbově zaváhání prověřil Záhorovský.

Ve 23. minutě měl na hokejce gól domácí navrátilec do sestavy Tomajko, avšak Murín mu zkazil radost. Krátce na to šel Zlín nečekaně do vedení. Roman Pšurný pronikl nekrytý před branku a střelou do dolního rohu nedal Hniličkovi šanci.

Ve 27. minutě hrál Liberec už čtvrtou přesilovku, obránce Jiruš si najel na odražený puk a z pozice za kruhy bombou vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později dorazil do zlínské branky Jirušovu střelu Pletka a domácí vedli.

Zlín mocně usiloval o vyrovnání. Ve 36. minutě měl výhodu své vůbec první přesilové hry a Melenovský v ní měl tutovou šanci. Hnilička však jeho střelu famózně vystihl. Další výborný zákrok se podařil libereckému gólmanovi ve 38. minutě, kdy kryl nebezpečnou ránu Hamrlíka od modré čáry, ačkoliv měl zakrytý výhled.

Zlínský Murín se naopak vyznamenal dvakrát v úvodu třetí třetiny, když si poradil se šancemi Pletky a Procházky. V 54. minutě byl vyloučen zlínský Nosek za zdržování hry, ale hostům se v oslabení podařil parádní kousek. Ve vlastním obranném pásmu vystihli libereckou nepřesnost útočníci Čech a Rachůnek si poradili s libereckými obránci a postarali se o vyrovnání.

Hosté poté už Liberec nepustili do šance, hráli zodpovědně v obraně a jednoznačně jim šlo o to, aby dovedli zápas do prodloužení. To se jim podařilo a nakonec se i radovali z vítězství. Ve druhé nastavené minutě totiž dokázali vyšachovat libereckou čtveřici, Zubíčkovu střelu ještě Hnilička dokázal vyrazit, ale na dorážku Kašpaříka neměl nárok.

Výsledek:
Bílí Tygři Liberec - Hamé Zlín 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Jiruš, 29. Pletka (Jiruš) - 24. R. Pšurný (Balán), 54. Rachůnek (M. Čech), 62. Kašpařík (Zubíček). Rozhodčí: Bolina, Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5086.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Čutta, Krstev, Zíb, Kočí, Derner - L. Čermák, Dušek, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Pajič, Šachl, Tomajko - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček, Zubíček - Tomík, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Mokrejš - Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.

Slavia Praha - Litvínov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

V utkání mezi Slavií a Litvínovem, tedy týmy, které stále bojují o postup do play off, se po výhře 3:0 zaslouženě ze zisku bodů radovali Pražané.

Zlepšenou defenzivní činnost podpořil vynikajícím výkonem brankář Lukáš Hronek, který podržel slávisty především za hubeného jednobrankového vedení a dochytal zápas s čistým kontem.

Důležitý souboj v pražské Sazka Areně začali lépe domácí, když hned v úvodní minutě našel Sup z otočky Bednáře, ten však na Hübla bekhendovým zakončením nevyzrál.

Chemopetrol dal o sobě vědět o chvíli později, kdy se k odraženému kotouči poskakujícímu před Hronkem dostal Branda, dorážka mu však nesedla. Po následném protiútoku Slavie za Hüblem zazvonila tyčka.

Ke konci první přesilovky zápasu byl sám před hostujícím brankářem Havel, svou střelu však namířil pouze do jeho náruče.

Úvodního a na dlouhé minuty také jediného gólu se tak diváci dočkali až ve 14. minutě, kdy Hruška projel neatakován středním pásmem, na modré čáře napřáhl a svou polovysokou střelu umístil zcela přesně. S jednobrankovým rozdílem ve skóre také zamířila obě mužstva poprvé do kabin.

Ve 27. minutě už to vypadalo, že Doležal musí svou nekompromisní dorážkou odraženého puku zvýšit vedení Slavie, ale Hübl se svou lapačkou byl proti. Krátce po té, co se utkání přehouplo do své druhé poloviny, orazítkoval levou Hüblovu tyč krásnou střelou zápěstím Červenka, Litvínov odpověděl ve vlastním oslabení nadějnou příležitostí Bendy.

Ve 36. minutě se ocitl v šanci obránce Vašíček, po něm dorážel z úhlu Bednář; Hübl byl však opět připraven. Ke konci druhé třetiny se vyznamenal také jeho protějšek. Jánský obkroužil domácí svatyni, z otočky stihl i vystřelit, ale trefil jen Hronkovu dopředu nastavenou lapačku.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení snahy Růžičkova souboru o nepropustnou obranu bez zbytečných chyb, na něž Slavia v tomto ročníku už tolikrát doplatila. Poté, co slávisté se štěstím přežili náznaky šancí Chemopetrolu na vyrovnání, dočkali se po dlouhé době přesilovky a v 51. minutě Bednář po ukázkové přihrávce Hlavačky střelou do prázdné branky zvýšil na 2:0.

Hosté po této brance již zcela rezignovali, nedočkali se ani čestného gólu, který by si za svůj výkon zasloužili a při dvojnásobné početní výhodě naopak ještě jednou sami inkasovali po chytré Beránkově střele nad Hüblovo rameno.

Výsledek:
Slavia Praha - Chemopetrol Litvínov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. D. Hruška (Graňák), 51. Bednář (Hlavačka), 58. Beránek (Kadlec). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7, navíc Hranáč (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5692.
Slavia Praha: Hronek - Graňák, Žižka, Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Sup - Vondrka, L. Havel, Dlouhý - Kubeš, Doležal, Malát. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Litvínov: J. Hübl ml. - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Lukeš, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Sklenička. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.