Vítkovice vyhrály v Pardubicích, Málek má další nulu

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 3. 2011 21:09
Pardubice - Vítkovice 0:3, stav série 1:2

Pardubice - Tři branky vstřelené ve druhé části hry rozhodly třetí semifinálové utkání play off extraligy mezi Pardubicemi a Vítkovicemi. Všechny padly do pardubické sítě a tak se hosté po vítězství 3:0 dostali do vedení v sérii.

Základním pilířem k výhře Vítkovic byl famózní výkon zkušeného brankáře Romana Málka. Třiatřicetiletý gólman pochytal všech jednatřicet střel Východočechů a připsal si čtvrté čisté konto v letošním play off.

Ostravané dokázali v Pardubicích vyhrát poprvé po více než dvou letech.

Kopřiva: Hodně nás nakopla ta nejhorší třetina v sezoně
Slavia v nájezdech udolala Třinec a srovnala sérii
Play off ze záznamu. ČT: Mohou za to hokejové kluby

Domácí začali třetí utkání série tlakem a chtěli co nejdříve překonat Málka. Největší šanci si však paradoxně vypracovali hosté, když se před Růžičkovu branku dostal kanonýr Ujčík. Pardubická svatyně ale ještě odolala.

Podobný začátek měla i druhá třetina. Aktivnější byly opět Pardubice, zahřmělo však na druhé straně. Po nenápadné akci skóroval Huna. Vzápětí mohli vyrovnat Kolář s Koukalem, ale Málek skvěle zasáhl.

Definitivní konec nadějí vyprodaného pardubického stadionu přišel v závěru druhé třetiny. Nejprve v 38. minutě využil přesilovku Vrána a o minutu později po vyhraném vhazování prostřelil Růžičku Ujčík.

Pardubice do třetí třetiny vystřídaly brankáře, když Růžičku nahradil Svoboda. Ten ale moc práce neměl, hosté už se totiž do útoku zbytečně nehnaly. Tlak Pardubic byl pouze platonický a všechny pokusy zlikvidoval spolehlivý Málek.

Další utkání se hraje ve čtvrtek opět v Pardubicích.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Huna (Strapáč, Punčochář), 38. Vrána (Pohl, Trnka), 39. Ujčík (Burger). Rozhodčí: Minář, Hodek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Pardubice: M. Růžička (41. A. Svoboda) - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Kůrka, Rákos, Špirko - Pineault, Kousal, Buchtele - od 41. navíc Nahodil. Trenéři: Jandač a Hynek.

Vítkovice: Málek - Ficenc, Vosátko, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, J. Sýkora, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, M. Hlinka, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.