19. 3. 2011 19:45
Vítkovice - Pardubice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Tentokrát Málek neinkasoval.
Tentokrát Málek neinkasoval. | Foto: ČTK

Ostrava - Hokejový brankář Vítkovic Roman Málek se stal hrdinou prvního zápasu semifinále play off proti Pardubicím. Gólman potvrdil, že se mu proti Východočechům daří a neinkasoval od nich ani jeden gól.

Vítkovice doma zvítězily jednoznačně 4:0 a dostaly se do vedení v sérii. Málek drží neprůstřelnost už 152 minut a kromě několika šancí dokázal ve třetí třetině zlikvidovat i trestné střílení Koukala.

Semifinále začíná. Málek má neutralizovat Pardubice
Nezkrácené Zárubovo VIDEO. Tak věští prorok ČT

V ostravské aréně se hrál svižný hokej a v první třetině měli více šancí hosté. Nájezd Koláře ale vychytal Málek a tak zahřmělo 16 vteřin před první sirénou na druhé straně. Trefil se Burger.

Pardubičtí po přestávce tlačili, Málek však chytal bezchybně. Co se týče efektivity, byly Vítkovice jasně lepším týmem. Ve 28. minutě se dostal ke střele Huna a trefil se přesně - 2:0.

Odpor Pardubic pak ve třetí části hry definitivně zlomil Vrána, svůj druhý gól pak přidal ještě Burger. Pardubice tak prohrály v play off poprvé po šestnácti vítězných zápasech.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Burger (Káňa), 28. Huna (Tomas), 46. Vrána (Klimek, Pohl), 57. Burger (Káňa). Rozhodčí: Hradil, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 8064. Stav série: 1:0.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Ficenc, Voráček, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Húževka, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, M. Drtina, Mocek - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Kůrka, Špirko, Rákos - Pineault, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.