18. 3. 2012 21:35
V play out vyhrály Karlovy Vary a Mladá Boleslav
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic odvrátili v šestém čtvrtfinále pardubický mečbol a Východočechy porazili jednoznačně 6:1. Třemi góly se blýskla opora Ostravanů Viktor Ujčík. Hned čtyřikrát se domácí trefili v početní převaze.

O postupujícím se tak rozhodne až v sedmém úterním zápase na ledě Pardubic.

Karlovy Vary a Mladá Boleslav si připsaly vítězství v 6. kole skupiny o udržení. Zvláště v případě Středočechů jde o důležitý zisk, díky němuž snížili svou ztrátu na třináctý Litvínov na tři body.

Zápas Vítkovice - Pardubice jsme sledovali online
Plzeňský Pletka rozhodl v nájezdech, Brno vyhrálo 3:1

Vítkovický kouč Trličík zasáhl pro klíčovou bitvu do sestavy, v níž udělal řadu rošád, do branky se vrátil uzdravený Málek. A Severomoravanům to šlo k duhu.

Do utkání vlétli s velkou vervou a svůj úvodní tlak korunovali v 8. minutě úvodním gólem, který po individuální akci vstřelil Ujčík.

* - Takto označení hráči jsou stále aktivní

Rozhodující krok k zisku šestého utkání domácí udělali ve druhé třetině. Přestože v předchozích duelech byly přesilovky jejich velkou slabinou a nevyužili ani jednu, tentokrát to Vítkovicím do pardubické branky padalo znamenitě.

Čtyřstou trefou v extralize zvýšil Ujčík na 2:0 a o pár sekund později přidal tečí třetí branku Klimek. Pardubičtí chtěli mužstvo vyburcovat výměnou gólmanů, což se jim částečně podařilo. Taktéž v početní výhodě snížil Somík.

Jenže vítkovický gólostroj se rozjížděl dál. Ve 33. minutě potrestal hrubici při rozehrávce Salfického Pohl a v závěru prostřední periody zužitkoval další přesilovku Punčochář.

V tu chvíli bylo utkání definitivně rozhodnuto a hrálo se už jen o výši skóre. Poslední slovo řekl v 45. minutě Ujčík, který dokonal svůj hattrick.

Závěrečné minuty se pak nesly ve znamení emocí a vyřizování účtu, nehokejové chvilky utnula až vážná indispozice jednoho z diváků v ochozech.

Díky dlouhému ošetřování vášně na ledě opadly a pozornost všech aktérů se nasměrovala k rozhodujícímu sedmému zápasu.

Čtvrtfinále:

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
8. Ujčík, 23. Ujčík (Kudělka, Burger), 24. Klimek (Kudělka, Sloboda), 33. Pohl (Burger), 40. Punčochář (J. Káňa), 45. Ujčík (Kudělka, Klimek) - 26. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:0. Diváci: 7103. Stav série: 3:3.

Vítkovice: Málek - Sloboda, Sedlák, Voráček, Kudělka, Punčochář, Koma - J. Sýkora, Húževka, T. Káňa - Pohl, Burger, Klimek - Ujčík, Štefanka, Szturc - Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: M. Růžička (24. Salfický) - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Havíř - Kolář I, Koukal (32. Markovič), Starý - Cetkovský, T. Zohorna, Rákos - Bartek, Elkins, Somík - Semorád, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Skupina o udržení - 6. kolo:

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
15. Mikeska (Kuběna), 16. Zaťovič (Pech, Gawryletz), 17. Pech, 35. Skladaný (T. Sýkora), 47. Dej (T. Sýkora), 52. Zaťovič (Pech) - 14. Hujsa (Stříteský, Kubát), 51. Gerhát (Stříteský, Majdan). Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. Diváci: 3334.

Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Gawryletz, Lučka, Mocek, Gulaši, Gründling, M. Rohan, Prošek - Kumstát, Pech, Zaťovič - Dej, T. Sýkora, Skladaný - Kuběna, Mikeska, Kotrla - T. Rohan, Vachovec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Litvínov: Volke (21. Nechvátal) - Stříteský, Kubát, Černošek, Jareš, Brejčák, Kousalík, Skuhrovec, Gula - Kubinčák, V. Hübl, F. Lukeš - Gerhát, Jenáček, Ručinský - Černý, Trávníček, Hujsa - Laš, Frolík, Majdan. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
18. Vrbata (Mikulík), 35. Nouza (Mikulík, Vrbata), 36. Nouza (Vrbata). Rozhodčí: Hrubý, Homola - Bejček, Horinek. Vyloučení: 6:6, navíc P. Jelínek (Slavia) 10 min. Bez využití: Diváci: 2715.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Hay, Čutta, Mozík - Stieler, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Bahenský. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, Krejčík, Šulc, Kolařík, od 29. navíc Špelda - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Jaškin, P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.