Jágr vyprodal Vítkovice za 11 hodin. Měsíc a půl dopředu

Sport Sport
16. 10. 2012 19:33
Ostravští diváci si mohou už nyní kupovat lístky na zápas s Kladnem, který se hraje až 7. prosince.
Vidět na vlastní oči Jaromíra Jágra a další kladenské hvězdy, to je letošní cíl domácích hokejových fanoušků
Vidět na vlastní oči Jaromíra Jágra a další kladenské hvězdy, to je letošní cíl domácích hokejových fanoušků | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Mezi fanoušky, kteří si přejí oddálení konce výluky NHL nejvíce, jsou určitě ti vítkovičtí. A nejen proto, že budou mít možnost vidět na domácím ledě Jágra a spol. až na začátku prosince.

Extraligový zápas byl dnes v rozmezí jedenácti hodin vyprodán. Diváci vykoupili všech 9472 míst i přesto, že utkání se bude hrát až 7. prosince.

Zájem o tým Jaromíra Jágra s dalšími hvězdami NHL byl i v Ostravě značný. Předprodej na utkání klub zahájil už v pondělí, dnes po poledni zmizela i poslední volná vstupenka. Kdyby však skončila výluka v zámoří, Jágr, Plekanec, Kaberle nebo Židlický se ve Vítkovicích za sedm týdnů vůbec nemusí objevit.

Kladno je momentálně pro české hokejové fanoušky velkým lákadlem. Lístky na utkání s Brnem během pondělka fanoušci rozebrali dokonce během osmi hodin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 57 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy