Sparta vydřela vítězství v prodloužení, Plzeň v 60. minutě

22. 3. 2014 21:49
Třetí zápas čtvrtfinálové série mezi Spartou a Vítkovicemi rozhodl Daniel Přibyl v 72. minutě.
Sparta nakonec vydřela ve Vítkovicích vítězství až v prodloužení.
Sparta nakonec vydřela ve Vítkovicích vítězství až v prodloužení. | Foto: CPA Eduard Erben

Ostrava - Hokejová Sparta v sobotu porazila Vítkovice 3:2 v prodloužení a ve čtvrtfinálové sérii se ujala vedení 2:1 na zápasy.

Rozhodující gól vstřelil v 72. minutě zápasu Daniel Přibyl, kterému ovšem notně pomohl domácí Ondřej Roman, který zblokoval přihrávku sparťanského útočníka tak nešťastně, že nakonec skončila za zády brankáře Šindeláře.

Jen o minutu později v zápase rozhodl v zlínský Ondřej Veselý o tom, že PSG vyhraje v prodloužení na ledě Hradce 4:3.

Vedení v sérii 2:1 se ujala také Plzeň, když na ledě Komety vyhrála těsně 2:1. Vítězný gól dal 54 sekund před koncem Tomáš Vlasák. Domácí už poté nedokázali odpovědět.

V prodloužení pak vystřelil Třinci vedení 2:1 Martin Růžička, který stanovil skóre třetího zápasu s Pardubicemi na 2:1.

Pöpperle dvakrát lacino inkasoval

Vítkovice do utkání s vítězem základní části nastoupily stejně jako v předchozích zápasech velice agresivně a málem se to vyplatilo. Bezbrankový stav vydržel téměř až do konce druhé třetiny, kdy ale přesilovku Sparty ukončil pohotovou dorážkou Petr Ton.

Steel ale nesložil zbraně a ve třetí části dvěma poměrně lacinými brankami otočil skóre. Nejprve od modré prošlo až do sítě nahození Lukáš Kováře, a poté se uchytila i nenápadná střela Jana Káni. Sparta dokázala srovnat v 51. minutě, kdy se tvrdou střelou z kruhů prosadil opět Ton.

V prodloužení mohli nejprve skórovat domácí Němec, ale Pöpperle napravil svá zaváhání a ve stoprocentní šanci předvedl důležitý zákrok. O chvíli později měl na druhé straně rovněž tutovou šanci Buchtele, ale ani on se proti Šindelářovi neprosadil.

Nakonec tak rozhodlo až přečíslení dvou na jednoho, ve kterém domácí Roman nakonec nechtěně pomohl ke gólu Pražanům. Další zápas série se hraje v Ostravě už zítra od 18:00.

Hradec prohospodařil dvougólový náskok

Podobné drama se odehrálo v Hradci, kde sice domácí šli do vedení už v 9. minutě po ráně Šimánka, a po půlhodině hry měli díky Frühaufovi náskok dvou gólů, ovšem Zlín během třetí třetiny třemi góly otočil. Postarali se o to Kotvan, Melenovský a Veselý.

Minutu před koncem si opět Šimánek přesnou trefou vynutil prodloužení. V něm domácí dominovali, měli více šancí, ale v 73 minutě poslal Veselý puk na branku a on v ní skončil. Zlín se tak ujal vedení v sérii 2:1.

Brno rozesmutnil v závěru Vlasák

V Brně to zprvu vypadalo na zajímavou přestřelku. V první třetině totiž šli jako první do vedení hosté, když Kašpařík mezi kruhy využil přesilovku. Minutu na to ovšem domácí odpověděli a také nepohrdli početní výhodou. Prosadil se pohotovou tečí Pivko.

Ale to bylo na dlouhé dvě třetiny všechno. Zápasu dominovali oba brankáři až do samotného závěru. Kratěna se uvolnil na křidle poslal bekhendem puk před branku Vlasákovi a ten Škodovce vystřelil vítězství.

Třinec spasil Růžička

Vedení se ve čtvrtfinále ujal i čtvrtý z nasazených týmů, Třinec. Oceláři sice po brance Tomáše Noska prohrávali v Pardubicích 0:1, jenže pět minut před koncem srovnal obránce Lukáš Zíb.

Zápas tak zamířil do prodloužení, které v přesilovce po faulu Tomáše Zohorny rozhodl specialista na tuto činnost Martin Růžička, který po závaru před brankou Julia Hudáčka dorazil puk do odkryté branky.

Celý program play off najdete zde, včetně času všech čtvrtých duelů, které se hrají už v neděli večer.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 43. Kovář (Kolouch, E. Němec), 50. J. Káňa (Šedivý) - 37. P. Ton (Rolinek, J. Hlinka), 51. P. Ton (Rolinek), 72. Přibyl. Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. Diváci: 8452. Stav série: 1:2.

Vítkovice: Šindelář - Dudáš, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, E. Němec - J. Káňa, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Sparta Praha: Pöpperle - Piskáček, Pilař, Krejčík, Polášek, Kubát, Philipp, Sičák - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek - Forman, Přibyl, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Pivko (Kováčik, T. Svoboda) - 15. Kašpařík (Kratěna, Lev), 60. Vlasák (Kratěna, Lev). Rozhodčí: Hradil, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Jakub Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, P. Mrázek, Pivko. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Moravčík - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, Lev, Holec. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Šimánek (Vydarený, Frühauf), 30. Frühauf (Mertl), 60. Šimánek (Vydarený) - 43. Kotvan (Zámorský), 46. Melenovský, 57. O. Veselý (Leška), 73. O. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 4816. Stav série: 1:2.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - L. Květoň, Marha, Švagrovský - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenér: Draisaitl a Kučera.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. T. Nosek (Radil, Benák) - 55. Zíb (Bonk, V. Polák), 67. Martin Růžička (Bonk, Zíb). Rozhodčí: Šindler, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 9052. Stav série: 1:2.

Sestavy:

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, V. Kočí, Píša - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Semorád, Endál - Půhoný, Moučka, Somík. Trenéři: Venera a Říha ml.

Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava (35. Kindl), Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Peterek. Trenéři: Kalous a Var