Vítkovice si finále nezahrají. Davos rozhodl v 60. minutě

30. 12. 2012 23:00
Vítkovice si finále Spenglerova poháru nezahrají. Stejně jako loni je v semifinále zastavil domácí Davos, který na turnaji táhnou hvězdy NHL Patrick Kane a Joe Thornton.
Jen dvacet sekund dělilo hokejisty Vítkovic v zápase s Davosem od prodloužení
Jen dvacet sekund dělilo hokejisty Vítkovic v zápase s Davosem od prodloužení | Foto: Dalibor Sosna

Davos - Hokejisté Vítkovic si finále Spenglerova poháru opět nezahrají. Stejně jako loni je v semifinále zastavil domácí Davos, který na turnaji táhne americká a kanadská hvězda NHL Patrick Kane a Joe Thornton.

A právě prvně jmenovaný Američan rozhodl gólem pouhých 22 sekund před koncem třetí třetiny o výhře Davosu 5:4.

Davos se v pondělním finále (od 12:00) utká s reprezentací Kanady, která odpoledne porazila švýcarský Fribourg 5:1.

Úvod patřil jasně Davosu

Kane s Thorntonem měli největší podíl na výhře, na kterou se však musel švýcarský favorit pořádně nadřít.

Skóre zápasu otevřel v první třetina Kane a zdálo se, že Davos bude zápas kontrolovat, protože první třetinu herně jednoznačně ovládl.

Hosté ale zabrali a ve druhé třetině dvěma rychlými góly Lukáše Klimka a Tomáše Kudělky skóre proti soupeři, který viditelně polevil, otočili.

Parádní zápas ale gradoval. Také domácí dokázali reagovat a po inkasovaných brankách znovu se nastartovali a přebrali otěže zápasu.

Ještě do přestávky to bylo po gólech Hoffmanna a Bürglera 3:2 pro Davos, navíc domácí borci v závěru dvakrát trefili tyč Šindelářovy brány.

Vítkovice dokázaly třikrát srovnat

Ani ve třetí části se ale Davos nevyvaroval herního útlumu a Vítkovice toho pohotovou dorážkou Romana Szturce dokázaly využít.

Davos však vzápětí i napotřetí zabral, když využil velké chyby v hostující obraně, kterou v samostatném úniku potrestal ve 47. minutě Thornton.

V 55. minutě však zmrazil domácí publikum Ondřej Roman, který zpoza branky nahrál před odkrytou svatyni Ondreji Šedivému a ten vyrovnal.

Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, napřáhl z pravého kruhu Kane a s přispěním břevna rozhodl o postupu Davosu.

HC Davos - HC Vítkovice Steel 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Kane, 32. Hofmann (P. Sýkora, Von Arx), 37. Bürgler (Marha), 47. Thornton (Tatíček), 60. Kane (Joggi) - 28. Klimek (Burger), 32. Kudělka (Huna), 43. Szturc (Walker, R. Hruška), 55. Svačina (Roman). Rozhodčí: Skilliter (USA), Reiber - Kohler, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 6504.
Sestava Vítkovic: Šindelář - Wellinger, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, T. Voráček, Rehák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Walker, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kucsera, Kolouch - J. Káňa. Trenéři: Oremus a Svozil.

Kanada - Fribourg-Gottéron 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 37. a 55. Duchene, 17. Spezza, 23. Pouliot, 47. Colaiacovo - 37. Kwiatkowski.