Vítkovice se o finále utkají s Davosem. Ten přestřílel Ufu

29. 12. 2012 23:15
Švýcarský celek ve čtvrtfinále vyřadil Ufu po výhře 7:5, přičemž pětkrát se proti ruskému soupeři trefil v první třetině.
Vítkovice se střetnou s nejlépe střílejícím týmem turnaje
Vítkovice se střetnou s nejlépe střílejícím týmem turnaje | Foto: ČTK

Davos - Hokejisté Vítkovic se v nedělním semifinále Spenglerova poháru utkají s domácím Davosem.

Po gólu si v ní připsali i čeští útočníci Josef Marha a Petr Sýkora, který v 17. minutě zvýšil už na 5:1.

Vítkovice postoupily přímo do semifinále díky prvenství v základní skupině.

Proti Davosu v neděli Ostravané nastoupí ve 20:15, předtím se o finále odpoledne utká výběr Kanady s dalším švýcarským klubem Fribourgem. Ten vyřadil Mannheim po vítězství 5:2.

Fribourg - Mannheim 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 3. Mauldin, 22. Plüss, 35. Talbot, 50. Dubé, 57. Sprunger - 30. F. Maurer, 46. Plachta.

Davos - Ufa 7:5 (5:1, 2:2, 0:2)

Branky: 27. a 30. Kane, 3. Marha, 4. Eriksson, 7. Thornton, 16. Alatalo, 17. Sýkora - 3. Musatov, 21. Svitov, 27. Paršin, 46. Pihlström, 54. Mirnov.