Vítkovice prohrály na Spengler Cupu i druhý zápas

27. 12. 2011 22:20
Steel nestačil na domácí Davos a prohrál 1:2
Josef Hrabal (vlevo) v pěstním souboji s Jurajem Sýkorou
Josef Hrabal (vlevo) v pěstním souboji s Jurajem Sýkorou | Foto: Marian Ježowicz

Davos - Vítkovice Steel, letošní zástupce českého hokeje na tradičním Spenglerově poháru, prohrály i svůj druhý zápas v základní skupině.

Po pondělním debaklu 1:7 od Kanady tentokrát podlehly domácímu Davosu těsně 1:2.

Obě branky Davosu vstřelil český útočník Petr Tatíček, který v kádru švýcarského šampiona působí již od roku 2006.

V sestavě vítězů nastoupili také Petr Sýkora, Pavel Brendl a Josef Marha.

Ostuda na Spengler Cupu: Vítkovice schytaly debakl
Spengler Cup vyhrál Petrohrad. Radují se i čtyři Češi

Vítkovice se v utkání ujaly vedení v 25. minutě, kdy Petr Pohl dorazil svoji vlastní střelu za záda Genoniho. V rozmezí necelých dvou minut v závěru druhé části ale Davos skóre otočil.

Nejprve Tatíček využil zaváhaní v obraně českého vicemistra, objel si branku a zasunul puk za záda nic netušícího Málka, a poté ten samý hráč pohotovou střelou z úhlu přetavil v gól přesilovku.

Vítkovice ve třetí třetině vrhly vše do útoku a připravily Švýcarům těžké chvíle. Hned na začátku třetí části se v asi největší šanci na vyrovnání ocitl Juraj Štefanka, který z otočky sám mezi kruhy trefil jen tyčku.

Steel ale už žádnou další šanci neproměnil, a tak jej ve čtvrtek od 15:00 čeká čtvrtfinále turnaje, v němž se utká s druhým týmem skupiny A, kde si zatím po jedné výhře připsaly týmy Klotenu a Rigy.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina A:

HC Davos - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 39. Tatíček (Von Arx), 40. Tatíček (Von Arx, Brendl) - 26. Pohl (Walker). Rozhodčí: Massy, Stricker (oba Švýc.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 7000.

Sestava Vítkovic: Málek - Malík, Kudělka, Punčochář, Ovčačík, Sedlák, Collenberg, Randegger, Voráček - Klimek, Burger, J. Káňa - Pohl, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, Kucsera - T. Káňa, Štefanka, J. Sýkora.

1. Kanada 1 1 0 7:1 3
2. Davos 1 1 0 2:1 3
3. Vítkovice 2 0 2 2:9 0