Vítkovice přibrzdily Třinec, Sparta zesměšnila Vary

Ocelový souboj pro sebe rozhodli hráči Steel, lídr padl
Ocelářské derby před vyprodaným hledištěm rozhodl čtyři minuty před koncem Lukáš Kucsera...
... a připravil tak vedoucímu celku extraligy teprve druhou porážku z posledních sedmnácti kol.
Tři ze čtyř branek daly Vítkovice z přesilovek a zaznamenaly třetí výhru po sobě.
Vítkovická defenzíva v osmé minutě lajdácky odvrátila kotouč od vlastní branky, Nosek se ho zmocnil a zápěstím z mezikruží trefil pravý horní růžek.
30. 1. 2015 19:39
Hokejisté Vítkovic přibrzdili rozjetého lídra z Třince a ve 43. kole hokejové extraligy vyhráli 4:3.

Ostrava - Hokejisté Vítkovic porazili ve 43. kole extraligy Třinec 4:3. Ocelářské derby před vyprodaným hledištěm rozhodl čtyři minuty před koncem Lukáš Kucsera a připravil tak vedoucímu celku extraligy teprve druhou porážku z posledních sedmnácti kol. Tři ze čtyř branek daly Vítkovice z přesilovek a zaznamenaly třetí výhru po sobě.

Zaváhání lídra využil Litvínov a díky výhře 3:1 nad Boleslaví se přiblížil Třinci na 11 bodů. Dvěma góly se na úspěchu Severočechů podílel František Lukeš. Litvínov tak využil zaváhání Třince a snížil náskok Ocelářů v čele soutěže na jedenáct bodů.

Hradec v přímém souboji o páté místo v tabulce zvítězil na ledě Pardubic 2:1 v prodloužení. Domácí Pardubice sice vedly, ale Hradec na začátku třetí třetiny srovnal a vynutil si prodloužení. V něm vstřelil vítěznou branku kapitán Jiří Šimánek. Mountfield dokázal poprvé v sezoně vyhrát venkovní derby a odskočil Pardubicím v tabulce na rozdíl dvou bodů.

Výhrou v Plzni uctili domácí hráči památku otce Martina Straky, který ve středu zemřel. Škodovka doma přestřílela Slavii 5:3. V útočně laděném utkání dokázali hosté v prostřední části srovnat a dokonce se dostali do vedení. Ještě do druhé sirény ovšem dvěma inkasovanými slepenými góly znovu prohrávali a ve třetí třetině trefou do prázdné branky plzeňský Ján Sýkora dokončil hattrick. Západočeši tak vyhráli devátý z posledních jedenácti domácích zápasů.

Zlínští zvítězili na ledě trápícího se Liberce 1:0 a připsali si třetí výhru v řadě. Úřadující mistr tak potvrdil dobrou formu a upevnil si pozici zaručující předkolo play off.

Naopak Liberec, na jehož střídačce již chyběl kouč Rostislav Čada, opět nedokázal skórovat, padl popáté za sebou a na 11. místě tabulky ztrácí tři body na desátou Mladou Boleslav. Vítěznou branku zaznamenal ve 47. minutě v přesilové hře Petr Holík.

Sparta doma rozstřílela Karlovy Vary vysoko 9:1 a pojistila si tak třetí místo v tabulce. Pražané tak v zápase, které věnovali záchranným složkám a sledovalo jej přes 10. tisíc fanoušků, odčinili dvě předešlé porážky. Brankář Filip Novotný přišel o nulu až v 58. minutě, kdy se za hosty prosadil ve dvojnásobné početní výhodě David Hruška.

Přestřelka se strhla také v Olomouci, kde Brno vyhrálo 6:3. Kometa má na čtvrtém místě stejně bodů jako Sparta. Připravila tak domácím sedmou porážku za sebou. Kometa rozhodla duel ve druhé třetině a zvládla tak i čtvrtý vzájemný zápas v sezoně.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Burger (E. Němec, Čerešňák), 35. Olesz (Štencel, M. Hlinka), 42. Svačina (Roman, Huna), 56. Kucsera (Vandas, Húževka) - 8. Nosek, 13. Orsava (Kreps), 48. Nosek (Adamský, M. Doudera). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:1. Diváci: 10.004 (vyprodáno).

Vítkovice: Dolejš - Kovář, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor - J. Káňa I, M. Hlinka, Olesz - Huna, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.
Třinec:
Hrubec - Hrabal, Klesla, Galvas, Linhart, Nosek, M. Doudera - Rákos, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - M. Růžička, Plíhal, Matuš - Chmielewski, Ciencala, Sztefek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Radil (Korím, Semorád) - 42. Skokan (Červený, Pláněk), 62. Šimánek (Pilař). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7, navíc Kukumberg (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Pardubice:
Kristan - Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Čutta, Korím - P. Sýkora, Marcinko, T. Zohorna - Radil, Nahodil, Tybor - Starý, M. Špaček, Gašparovič - Cetkovský, Semorád. Trenéři: M. Říha st. a M. Říha ml.
Hradec Králové:
Kacetl - Plášil, Dietz, Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, T. Knotek, Pospíšil - Kukumberg (21. Kopta), Tvrdík, Červený - Skokan, Troliga, P. Beránek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Lukeš (Kubát, Hübl), 25. Lukeš (Jánský, Pavlík), 29. Ručinský (Petružálek) - 50. Trška. Rozhodčí: Šindler, Úlehla - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4671.

Litvínov: Francouz - Gula, Kubát, Pavlík, Pavelka, Štindl, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Majdan, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Mladá Boleslav:
Martin Růžička - M. Hruška, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Holub, Robar, Trška - M. Látal, Broš, Pabiška - Jarůšek, D. Výborný, Bárta - Mikulík, Kašpařík, Volf - Hyka, Musil, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Schleiss, Jeřábek), 24. J. Sýkora (Johnson, Pulpán), 38. Johnson (Jeřábek), 39. Lev (Kubka) - 12. Bednář (Šenkeřík, Sklenář), 35. Bednář (Vlasák), 37. J. Doležal (Šenkeřík, Stránský). Rozhodčí: Hejduk, Polák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5209.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - J. Sýkora, Simon, Johnson - Kratěna, Bližňák, Schleiss - Indrák, Lev, Kubalík - Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.
Slavia: Furch - Šenkeřík, Kolařík, Šulc, Krejčí, A. Růžička, Beňovič, J. Novák - Vlasák, Bednář, Pletka - Holec, Vas, Kolář - Stránský, J. Doležal, Sklenář - Andres, M. Čermák, J. Veselý. Trenéři: Gregor a J. Beránek.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávka: 1. Herman (T. Rachůnek), 34. Herman (Houdek, Skrbek), 56. J. Knotek (Skrbek, Cibák) - 11. Koreis, 25. J. Hruška (Ton, Honejsek), 27. Burian (Ptáček, Kempný), 37. Ostřížek (Dočekal), 49. L. Čermák (Dočekal, J. Káňa II), 52. Vondráček (Burian). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Vošvrda - Houdek, Skrbek, Škůrek, Vyrůbalík, Staněk, Jaroměřský - Rác, Marosz, Jergl - T. Rachůnek, Herman, Laš - Zuzin, J. Knotek, Cibák - Buc, Diviš, Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.
Brno:
Čiliak - Ptáček, Kempný, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, J. Hruška, Honejsek - Vondráček, Koreis, Burian - R. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 47. Holík (Roman Vlach, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Horák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc P. Jelínek - Žižka oba 10 min., Kašík 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3562.

Liberec: Vaněček - Šimek, Výtisk, Gřegořek, Derner, Vitásek, Voráček - Bartek, Vampola, Radivojevič - Valský, Filippi, Bulík - Balaštík, P. Jelínek, Bakoš - Krenželok, Urban, J. Vlach. Trenéři: M. Černý a Pešán.
Zlín:
Kašík (53. Štůrala) - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Řezníček, Valenta - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, Leška, F. Čech - Ondráček, Šťastný, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Réway (J. Hlinka), 13. Chlapík (Volek), 20. Ďaloga (Buchtele), 22. Buchtele (J. Hlinka, Réway), 24. Kumstát (Rolinek), 28. M. Procházka (Chlapík), 29. Klimek (Rolinek), 57. J. Hlinka (Sabolič, Réway), 60. Volek z trest. střílení - 58. D. Hruška (Balán, Duda). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Frodl, Charvát. Vyloučení: 9:7, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 10.261.

Sparta: F. Novotný - Eminger, Polášek, Ďaloga, Piskáček, Hrbas, J. Mikuš - Réway, J. Hlinka, Klimek - Forman, Buchtele, Sabolič - Kumstát, Rolinek, Dvořáček - M. Procházka, Volek, Chlapík. Trenéři: Jandač a Moták.