Vítkovice na Ujčíka nemají, ale za přestup chtějí statisíce

David Procházka
1. 8. 2013 12:30
O hokejového útočníka Viktora Ujčíka už nebyl ve Vítkovicích zájem, za Jihlavu ale v úterním přípravném zápase proti Pardubicím nastoupil bez zaplacení odstupného.
Viktor Ujčík ještě ve vítkovických barvách, po šesti letech v ostravském klubu skončil. Bude pokračovat v mateřské Jihlavě?
Viktor Ujčík ještě ve vítkovických barvách, po šesti letech v ostravském klubu skončil. Bude pokračovat v mateřské Jihlavě? | Foto:

Ostrava / Jihlava - Jihlavský hokejový odchovanec Viktor Ujčík strávil posledních šest sezon v dresu Vítkovic, ale další už nepřidá. Ostravský klub jako každým rokem horko těžko lepí rozpočet a nemůže si dovolit skvěle placené hráče.

Ujčík tak zvažuje návrat do mateřské Jihlavy, za kterou v úterý nastoupil v přípravě proti Pardubicím a dokonce dal gól. Ovšem nastoupil neoprávněně a Vítkovice si stěžují.

Za hráče bez smlouvy tabulkové odstupné

I když hráči v jednom klubu skončí smlouva, tak podle regulí Asociace profesionálních klubů (APK) náleží poslednímu klubu tabulkové odstupné. V případě Viktora Ujčíka 314 tisíc Kč. „Tohle jsem ještě nezažil, to se nedělá,“ zlobí se na jihlavský klub Petr Husička, generální manažer HC Vítkovice Steel.

„Ať se klidně s Jihlavou připravuje, ostatně Viktor vždy přes léto trénoval sám a přijel na led vždy perfektně připravený, ale start v přípravném zápase už je moc,“ řekl Aktuálně.cz Husička. „Kdyby se Viktor zranil, tak ho nikdo nebude chtít a my o ty tabulkové peníze přijedeme. Přece právě kvůli takovým případům jsme si ty tabulky na APK odhlasovali,“ doplňuje Husička.

Husička se zlobí na Ščerbana

Na Jihlavu a speciálně na svůj protějšek Bedřicha Ščerbana má vítkovický manažer pifku. „Jestli Viktora chtějí, tak ať si ho koupí. Za poslední tři roky si Béďa takhle podobně „koupil“ tři naše hráče Ficence, Maliníka a Hegediho. S každým jiným normálně vycházíme, jen Jihlava je výjimkou,“ pokračuje Husička.

„Když odchází Lukáš Klimek do Sparty, tak mi zavolá Patrik Martinec, řekne mi, že ho chtějí a kdy zaplatí. Tomáš Voráček jde do Liberce, zavolá Ctibor Jech, že ho berou a kdy zaplatí. Jen Béďa Ščerban je výjimka,“ popisuje Husička.

Vítkovice nejsou Multiservis

„V úterý jsem si byl zahrát tenis a pak se jen podívám na výsledky a koukám, že Viktor dal za Jihlavu gól, to jsem myslel, že vidím blbě. A pak zjistím, že trénuje kompletně v naší výstroji. Přece Jihlava nemusí Viktora zkoušet, buď ho chci, nebo nechci,“ zlobí se Husička. „My nejsme Multiservis, abychom prodávali nějak na splátky!“

Samotný Viktor Ujčík po skončení sezony nevěděl, kde bude jeho hokejová kariéra pokračovat. Po vyřazení Zlínem dokonce naznačoval konec kariéry. „Rozmyslel jsem si to. Pokračoval bych rád ve Vítkovicích, ale pan Husička mi naznačil, že klub musí šetřit,“ tvrdil Viktor Ujčík. Proto se z pronajatého domu v Kravařích vystěhoval a zvažoval, kde bude působit. Návrat do Jihlavy vypadal nejreálněji, přestože Ujčík žije v Praze, kde má dům.

Ostravané šetří, na Ujčíka a Malíka nemají

Husička potvrzuje, že Vítkovice si nemohou dovolit napínat svůj rozpočet. „Víte jaká je situace každý rok a podpisem smlouvy s generálním partnerem Evrazem,“ naznačuje Husička, že s ruskými majiteli se daří každoročně podepsat smlouvu až v probíhající sezoně.

„Situace na Ostravsku není růžová a my nemůžeme přecenit své síly. Kvůli financím jsme se tak rozloučili nejen s Ujčíkem, ale i s Malíkem. Na tolik takových zkušených hráčů prostě nemáme,“ přiznává Husička. „Co bychom pak dělali v prosinci? To bychom ty hráče pak prodávali?“ táže se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky ruského plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. V pátek to oznámila ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml. Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava plynu obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Ruský podnik sdělil, že s ním na údržbě kompresorové stanice Portovaja, která je součástí plynovodu Nord Stream 1 a nachází se poblíž finských hranic, bude spolupracovat německá firma Siemens Energy.

Nord Stream 1 přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře a je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie. Situace kolem dodávek ruského plynu se zkomplikovala, když Rusko v únoru zahájilo útok na Ukrajinu a Evropská unie v odvetě přijala sérii protiruských sankcí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy