Vítkovice doma porazily Slavii a v sérii vedou 2:1

9. 3. 2009 20:33
Vítkovice Steel - Slavia Praha 2:1
Alois Hadamczik dovedl Vítkovice ke druhé výhře v sérii
Alois Hadamczik dovedl Vítkovice ke druhé výhře v sérii | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Hokejisté Vítkovic porazili v třetím čtvrtfinále Slavii 2:1 a stejným poměrem vedou i v celé sérii.

Pondělní zápas rozhodly góly Vladimíra Svačiny a Radima Hrušky z úvodních dvou třetin. Hosté v oslabení v závěru snížili díky Romanu Červenkovi, ale vyrovnat už se jim nepovedlo ani v power play. Čtvrtý zápas se hraje v Ostravě v úterý od 18:00.

Vítkovický kouč Alois Hadamczik už po dlouhodobém zranění usadil na střídačku uzdraveného Varaďu, ale klíčové pasáže dnes v jeho celku obstarali jiní. Zaplněná hala domácím dodala kuráž.

Zápas jsme sledovali on-line

Vítkovičtí ani nemohli začít lépe a už ve 3. minutě z první velké šance odskočili do gólového trháku. Ujčík posunul od pravého mantinelu puk na střed Svačinovi, který bez přípravy po ledě využil zakrytého výhledu brankáře Furcha a Hadamczikův celek po 134 sekundách vedl.

I časný gól pomohl k tomu, že se v první třetině hrál rychlý hokej na obě strany. Ostravané v něm ale přece jen měli navrch. Každý ze čtyř útoků dokázal zahrozit, Klimek ani Kvapil však puk za Furcha neprotlačili. Slavia spoléhala na brejky.

Červenka vrátil Slavii do hry

Několikrát se před nimi soupeřova defenziva i rozestoupila, ale slibně rozjeté akce hostům v poslední chvíli vždy překazil blok některého z bránících hráčů.

Souvislejší tlak protivníka mistr rozbil až ve druhé části, s obranným šikem si však nebyl schopen poradit. Vítkovice dokonale zahušťovaly prostor před Štěpánkem, na kterého jen výjimečně pronikaly slavistické rány.

Minimálně jedna situace však po gólu volala: Tomica mezi kruhy dostal ve 32. minutě po přihrávce zpoza branky více prostoru pro zamíření, ale trefil jen Štěpánka. Účelná hra domácích slavila stoprocentní úspěch. V 35. minutě se zezadu kolem branky protáhl Hruška a Furchovi jeho bekhend prošel za záda.

Bez chyby však Vítkovice zápas nezvládly. Soupeře vrátily do hry v 45. minutě zaváháním v přesilovce, které po úniku v přečíslení vzorně vyřešili Doležal a střílející Červenka. Hosté pak dotírali na Štěpánka.

Bednář a po něm opět i Červenka mohli vyrovnat, ale nedokázali zblízka trefit odkrytou klec. Domácí hlavně bránili, soupeř jim však otvíral prostor pro brejky. Rozhodnutí měl na holi Klimek, ale Furch jeho ataku odolal. Slavia v závěru odvolala brankáře, ovšem Vítkovice už ji k vyrovnání nepustily.

Vítkovice Steel - Slavia Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
3. Svačina (Ujčík), 35. R. Hruška (Strapáč) - 46. Červenka (Doležal). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 8225. Stav série: 2:1.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Klimek, Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Hurtaj, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.</p>
Slavia:  Furch - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Doležal - Micka, Jelínek, Vondrka - T. Svoboda, Endál, Čermák. Trenéři: Růžička a Kalous.</