Vítězný gól a čtyři body. Palát zažil rekordní večer

1. 1. 2015 7:57
Palát si poprvé v kariéře v NHL připsal v jednom utkání čtyři body, když gólem a třemi asistencemi přispěl k výhře Tampy Bay 5:1
Podívejte se na sestřih zápasu, v němž Ondřej Palát zaznamenal čtyři body | Video: NHL

New York - Na letošního Silvestra jen tak nezapomene český hokejový útočík Ondřej Palát. Poprvé v kariéře v NHL si připsal v jednom utkání čtyři body, když gólem a třemi asistencemi přispěl k výhře Tampy Bay 5:1 v Buffalu. Jeho trefa byla navíc vítězná a Palát byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Své galapředstavení začal v 8. minutě, kdy pomohl vybojovat puk v útočném pásmu a poté vyzval ke skórování Matthewa Carleho. Střelecky se třiadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku prosadil minutu před koncem druhé třetiny, když v přesilové hře překonal brankáře Jonase Enrotha přesnou střelou švihem z kruhu pro vhazování a dostal Lightning do vedení 2:1. Ve třetí třetině pak zaznamenal asistenci u dvou ze tří gólů, jimiž hosté potvrdili svůj triumf.

Palát tak vylepšil své letošní statistiky na 9 gólů a 18 asistencí a s 27 body je třetím nejproduktivnějším českým hráče v lize za Jakubem Voráčkem, který jednou skóroval při prohře Philadelphie 3:4 v prodloužení na ledě Colorada a Jiřím Hudlerem, jenž přihrál na vítězný gól Calgary, které porazilo nejhorší tým ligy Edmonton 4:3 v prodloužení.

Hemský opět skóroval

Ve druhém zápase za sebou skóroval Aleš Hemský a svou čtvrtou trefou v sezoně přispěl k vysokému vítězství Dallasu 6:0 nad Arizonou. Tyler Seguin si připsal pouze jednu asistenci, a tak na čele kanadského bodování stále ztrácí tři body na vedoucího Voráčka.

Z českých hokejistů se poslední den v roce trefili ještě Tomáš Fleischmann, který ale neodvrátil porážku Floridy 2:5 s New Yorkem Rangers, a David Krejčí, jehož Boston podlehl Torontu 3:4 po nájezdech.

Výsledky NHL:

Winnipeg - NY Islanders 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 25. a 41. Ladd - 19. a 36. Nielsen, 11. Strome, 52. Lee, 60. Bailey. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 23:33. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Strome, 2. Nielsen (oba Islanders), 3. Ladd (Winnipeg).

Buffalo - Tampa Bay 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky: 13. Enis - 49. a 59. Kučerov (na druhou Palát), 8. Carle (Palát), 40. Palát, 46. Connolly (Palát). Střely na branku: 11:25. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Palát, 2. Kučerov, 3. Johnson (všichni Tampa).

Florida - NY Rangers 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 37. Fleischmann, 48. Hayes - 17. Kreider, 22. Brassard, 35. McDonagh, 50. St. Louis, 56. Moore. Střely na branku: 20:34. Diváci: 15.090. Hvězdy utkání: 1. Kreider (Rangers), 2. Hayes (Florida), 3. McDonagh (Rangers).

Boston - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 21. Söderberg, 36. Krejčí, 38. Krug - 11. Komarov, 21. Van Riemsdyk, 30. Kessel, rozh. nájezd Kadri. Střely na branku: 28:21. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Kessel (Toronto), 2. Krejčí, 3. Söderberg (oba Boston).

Pittsburgh - Carolina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 20. Kunitz, 59. Sutter - 10. E. Staal (Tlustý). Střely na branku: 39:25. Diváci: 18.639. Hvězdy utkání: 1. Fleury, 2. Sutter (oba Pittsburgh), 3. Ward (Carolina).

Calgary - Edmonton 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 39. a 52. Colborne, 45. Bouma, 62. Jooris (Hudler) - 17. Fraser, 31. Eberle, 50. Ference. Střely na branku: 28:20. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Colborne (Calgary), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Jooris (Calgary).

Detroit - New Jersey 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 38. a 56. Helm, 55. Zetterberg - 36. Whitney. Střely na branku: 28:13. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Helm, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Whitney (New Jersey).

Anaheim - San Jose 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 5. a 42. Pavelski, 58. Couture. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.174. Hvězdy utkání: 1. Pavelski (San Jose), 2. Andersen (Anaheim), 3. Burns (San Jose).

Dallas - Arizona 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)

Branky: 28. Ritchie, 29. Sceviour, 42. Jamie Benn, 47. Eakin, 54. Hemský, 60. Garbutt. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.532. Hvězdy utkání: 1. Ritchie, 2. Eakin, 3. Lehtonen (všichni Dallas).

Colorado - Philadelphia 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 31. Guenin, 35. Rendulic, 53. Iginla, 65. O'Reilly - 11. Voráček, 43. Lecavalier, 51. Giroux. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.007. Hvězdy utkání: 1. O'Reilly, 2. Iginla, 3. Rendulic (všichni Colorado).

Columbus - Minnesota 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 40. Connauton, 46. Savard, 60. Johansen - 16. Parise. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.040. Hvězdy utkání: 1. Connauton, 2. Savard, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

5. Dallas 36 17 5 14 108:118 39
6. Minnesota 35 17 4 14 100:98 38
7. Colorado 37 14 8 15 96:112 36