Vítězná série pokračuje, hokejisté porazili i Slováky

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 4. 2012 20:43
Česká republika - Slovensko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Praha - Čeští hokejisté udrželi neporazitelnost v sérii přípravných zápasů Euro Hockey Challenge i po pátém duelu, v němž zdolali Slováky 3:1.

Utkání, jehož první třetinu oba týmy odehrály v retro dresech na počest výročí společného titulu z roku 1972, bylo dlouho vyrovnané. Rozhodl jej až v 56. minutě Petr Tenkrát.

Odveta je na programu v pátek v Bratislavě.

Přípravný zápas Česko - Slovensko jsme sledovali ŽIVĚ
Hadamczik už má posily. Přijeli Plekanec s Tlustým

Mužstva zatím stále zapracovávají nové posily a složení formací se mění, a také proto viděla O2 aréna opatrný začátek. Aktivnější byli přece jen domácí. Největší šanci prvních minut měla na svědomí první útočná formace složená z kladenských odchovanců. Tenkrát vysunul mezi beky Tlustého, ale jeho klička k otevření skóre nevedla.

Po hluché pasáži musel Hamerlík předvést rychlý rozklek proti Plekancovi, Slováci nebezpečně zahrozili při vlastním oslabení Radivojevičem. Ještě při stejném vyloučení se povedlo skórovat českému výběru. Z Petružálkovy přihrávky se trefil nepokrytý Kutlák.

Po přestávce se domácí mohli prosadit také při oslabení, ale Plekanec svůj forhendový blafák i vinou Sersenova seknutí nevyužil. Slováci začali přitápět pod kotlem a výsledkem byla nenápadné nahození Kudroče, které zastavila až síť Štěpánkovy branky - 1:1.

Povzbuzení hosté i nadále pokračovali ve zlepšeném výkonu a přestože další góly dlouho nepřibývaly, diváky bavila ofenzivní podívaná.

Čtyři minuty před koncem je ještě víc potěšil vítězný gól. Kutlákova pokusu od modré se ještě před Hamerlíkem zmocnil Tenkrát a poslal jej pohotově za brankářova záda. Slovákům ještě svitla velká naděje při Mojžíšově vyloučení, ovšem při power-play inkasovali z hole Plekance potřetí.

Zápas Euro Hockey Challenge v Praze:

Branky a nahrávky:
18. Kutlák (Petružálek, Kašpar), 56. Tenkrát (Kutlák, Tlustý), 60. Plekanec - 35. Kudroč (Surový). Rozhodčí: Baluška (SR), Jeřábek - Blümel (oba ČR), Valach (SR). Vyloučení: 6:6, navíc Cibák (SR) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9459.

Česká republika: Štěpánek - Nakládal, Krejčík, Čáslava, Kutlák, Mojžíš, Kudělka, Zámorský - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Petružálek, Novotný, Kašpar - Průcha, Nedvěd, I. Rachůnek - Kumstát, Jan Kovář, Vondrka - od 41. navíc Vampola, Holík. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Slovensko: Hamerlík - Starosta, Mikuš, Kudroč, Sersen, Mihálik, Stehlík, Vydarený - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Surový, Cibák, Ružička - Hovorka, Mikúš, Bartovič - Lušňák, Kytnár, Špirko. Trenéři: Vladimír Vůjtek a Jerguš Bača.