Vitásek: Snová sezona. Kdo by ale nechtěl hrát na domácím MS

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
26. 5. 2014 17:10
Do Minsku jel jako největší překvapení v nominaci Vladimíra Růžičky, a proto se počítalo, že liberecký obránce Ondřej Vitásek bude plnit v kádru české reprezentace na šampionátu roli osmého obránce.
Ondřeje Vitáska chválil za důraznou hru před bránou jak Jaroslav Špaček, tak Vladimír Růžička. I proto se přesunul do první obrany a byl nejpozitivnějším překvapením v českém týmu.
Ondřeje Vitáska chválil za důraznou hru před bránou jak Jaroslav Špaček, tak Vladimír Růžička. I proto se přesunul do první obrany a byl nejpozitivnějším překvapením v českém týmu. | Foto: Reuters

Praha - Do Minsku jel jako největší překvapení v nominaci Vladimíra Růžičky, a proto se počítalo, že liberecký obránce Ondřej Vitásek bude plnit v kádru české reprezentace na šampionátu roli osmého obránce.

Po zranění Romana Poláka v úvodním zápase MS se Slovenskem však naskočil do druhé obrany, navíc před šestým zápasem na turnaji byl poslán do první obrany, protože trenéři Růžička s Jaroslavem Špačkem si pochvalovali jeho důraz před brankou a vysokou úspěšnost v osobních soubojích.

Odchovanec prostějovského hokeje si svůj první velký turnaj v národním týmu podle svých slov velmi užíval, přiznal však, že mu radost kazí fakt, že s týmem nedosáhl na medaili.

"Bohužel to nevyšlo, byli jsme po postupu přes Američany v euforii, bohužel jsme se pak nedokázali během dvou zápasů prosadit, takže jsme nesplnili cíl a vracíme se domů bohužel bez medaile," smutnil čtyřiadvacetiletý bek.

Ondro, jaké to pro Vás bylo slyšet chválu od bývalého vynikajícího obránce Jaroslava Špačka či Vladimíra Růžičky?
Vždycky rád slyšíte, když se o Vás mluví dobře, potěšilo mě, že se o mně v dobrém vyjadřoval i náš trenér z Liberce pan (Pavel) Hynek. Samozřejmě Vás ale pak dvojnásobně těší chvála od takového obránce, jakým byl Špágr, má zkušeností na rozdávání, takže jsem vlastně jen poslouchal, co mi radil. Hodně mi dalo hrát v jedné obraně s Ondrou Němcem, byl jsem za to strašně rád, že jsem s ním mohl hrát.

Kouč Růžička se o Vás při nominaci vyjádřil, že jste jeden z mála beků, který se nebojí, jste důrazný a dokážete to před brankou mydlit, a proto Vás posunul po polovině šampionátu do první obrany. Jak jste na to reagoval?
Vždycky jsem byl spíš defenzivní bek, takže jsem měl na tom hru postavenou. Musím ale přiznat, že jsem za ten měsíc zažil hned několik skoků o patro výš, takže mi bude ještě chvíli bude trvat, než to vstřebám. Bylo to o dva stupně rychlejší než v extralize, ale přizpůsobil jsem se.

Co Vám taková zkušenost přinese do Vaší kariéry?
Určitě mi to dalo hodně zkušeností do budoucna. Budu jen rád, když mě to výkonnostně posune ještě výš. Pořád mi to ale připadá jako sen. Ještě pořád tomu nemůžu uvěřit. Prostě snová sezona.

Je dost možné, že jste byl u posledních zápasů Jaromíra Jágra v reprezentaci. Jak na Vás působil?
Ze začátku tam z mé strany byl trochu ostych, ale pak už jsem ho bral jako jakéhokoliv spoluhráče z týmu, k čemuž přispělo i to, že jsme spolu hráli často v jedné lajně. Je škoda, že se rozhodl v nároďáku skončit, ale třeba si to ještě rozmyslí.

Svými výkony jste zaujal mnoho expertů. Kdybyste dostal nabídku ze zahraničí, asi byste se jí nebránil, že?
Asi bych se nebránil, ale nemá cenu to teď vůbec řešit, jelikož mám smlouvu s Libercem. 

Plánujete ještě před přípravou nějakou dovolenou?
Určitě na dovolenou ještě pojedu, ale na nějakou krátkou. Pak se totiž chystám připravovat už na další sezonu. Sice ještě nevím, jak dlouhé volno mi v Liberci dají, ale doufám, že aspoň týden by mohli.

Už nad další sezonou přemýšlíte? Příští rok se hraje mistrovství světa v Česku, takže to pro Vás musí být asi velká motivace si tam zahrát, že?
Ještě o tom moc nepřemýšlím, protože jsem teď poznal, že se všechno hodně rychle mění. Ale kdo by si nechtěl zahrát na mistrovství před vlastními fanoušky. Zvlášť potom, co předvedli fanoušci v Minsku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Lidé už požádali o příspěvek 5000 Kč asi pro 211 tisíc dětí

Lidé již zažádali o jednorázový příspěvek 5000 korun asi pro 211 tisíc dětí. Uvedl to v úterý ráno na Twitteru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Celkem by mohlo podle ministerstva dostat příspěvek 1,1 milionu domácností zhruba na 1,6 milionu dětí. Z nich pro 240 tisíc dětí dostanou lidé dávku automaticky, protože na ně již pobírají dětské přídavky. Výdaje na mimořádný příspěvek dosáhnou asi 7,8 miliardy korun. Příspěvkem chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny.

Dávka je určena na všechny děti s trvalým pobytem a bydlištěm v Česku, kterým nebylo letos k 1. srpnu ještě 18 let, nebo které se do konce tohoto roku teprve narodí. Získat ji mohou rodiny s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Domácnosti s přídavky na děti příspěvek dostávají automaticky a ostatní o něj musí požádat buď on-line na webu ministerstva, nebo osobně přes tzv. Czech Pointy. Celkem bylo podle dnešních informací Jurečky podáno už přes 132 tisíc žádostí, z toho přes on-line aplikaci asi 117 tisíc a na Czech Pointech přes 15 tisíc.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů, Tchaj-pej to odsoudil

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů včetně diplomatické zástupkyně ve Spojených státech. Chce je tím potrestat za údajnou podporu nezávislosti Tchaj-wanu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na čínská státní média. Tchajwanské ministerstvo zahraničí sankce odsoudilo a označilo je za zastrašování.

Sankce přicházejí poté, co na začátku srpna navštívila Tchaj-pej předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Podle Číny, která považuje demokraticky spravovaný Tchaj-wan za nedílnou součást svého území, krok vyslal špatný signál tchajwanským politickým silám usilujícím o nezávislost ostrova. V neděli a v pondělí byla na Tchaj-wanu také delegace amerického Kongresu.

Mezi osobami, na něž čínský úřad pro záležitosti Tchaj-wanu uvalil sankce, je nově šéfka diplomatického zastoupení Tchaj-wanu ve Spojených státech Siao Mej-čchin, předseda tchajwanské Rady národní bezpečnosti či politici z vládnoucí Demokratické pokrokové strany (DPP). Podle Pekingu osoby na sankčním seznamu "úmyslně zvýšily napětí v Tchajwanském průlivu a lehkomyslně podkopaly stabilitu a mír v regionu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V pondělí přibylo v Česku 2881 případů covidu, pozitivní testy byly častější

V pondělí v Česku přibylo 2881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V mezitýdenním srovnání epidemie v ČR zpomaluje od konce července. Výjimkou byla sobota, kdy se počet nově nakažených proti předchozímu týdnu zvýšil asi o 50.

Trvale se ale snižuje také zájem o testy. V pondělí jich laboratoře provedly asi 10 000, zhruba o tisíc méně než o týden dříve. U nejpočetnějších diagnostických testů, které podstupují lidé vykazující příznaky nemoci, se covid prokázal u více než 36,5 procenta vzorků. Je to nejvyšší pozitivita zhruba za dva týdny. Preventivní testy odhalily covid u necelých devíti procent testovaných a epidemiologické testy, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, měly pozitivitu 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy