Vincour dal gól, Salák má u něj asistenci. I tak neporaženost Sibiru končí

Aktualizováno 6. 10. 2015 21:11
I když se hráč Novosibirsku Tomáš Vincour trefil ve šlágru dnešního programu Kontinentální hokejové ligy, jeho týmu to nestačilo na vítězství. Sibir s domácím Chanty-Mansijskem prohrál 1:2 po samostatných nájezdech, přesto si udržel těsné vedení v čele Východní konference.
Hokej - ilustrační foto.
Hokej - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Moskva - Gól Tomáše Vincoura pomohl Novosibirsku udržet se v čele Východní konference Kontinentální hokejové ligy. Sibir ale prohrál ve šlágru mezi lídry divizí s domácím Chanty-Mansijskem 1:2 po samostatných nájezdech a má proti Jugře už jen bod k dobru.

Vincour se střelecky prosadil ve čtvrtém z posledních pěti utkání a má v této minisérii bilanci gól na zápas. Český útočník proměnil těsně po polovině hrací doby únik po přihrávce přes celé hřiště od Konstantina Aleksejeva, kterému předtím přiťukl puk Alexander Salák; český gólman si tak připsal první kanadský bod v sezoně.

Ještě do druhé přestávky ale Salák inkasoval a nakonec musel Novosibirsk už popáté za sebou hrát prodloužení a pak počtvrté v řadě i absolvovat nájezdy. Do nich opět Saláka vystřídal Nikita Bespalov, ale tentokrát se mu nepodařilo prodloužit pětizápasovou vítěznou sérii Sibiru. Mezi neúspěšnými střelci byl i Vincour. Naopak Jugra počtvrté za sebou vyhrála, byť potřetí v řadě až po vypršení základní hrací doby.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Novosibirsk 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Vincour 1+0, Salák0+1), Jekatěrinburg - Novokuzněck 2:1, Čerepovec - CSKA Moskva 2:1.