VIDEO Zraněný Jágr skóroval, Vincour hrdinou utkání

9. 3. 2012 7:27
Vokoun vychytal výhru, Pavelcovy zákroky nestačily

Philadelphia - Navzdory potížím s kyčlí nastoupil Jaromír Jágr do čtvrtečního utkání NHL proti Floridě a svým 18. gólem v sezoně přispěl k triumfu Philadelphie 5:0. Flyers, v jejichž sestavě ze zdravotních důvodů chyběli další dva Češi Jakub Voráček a Pavel Kubina, si tak připsali čtvrtou výhru v řadě.

Jágr, jenž nedohrál úterní zápas s Detroitem, se kvůli bolavé kyčli šetřil a na ledě strávil jen něco málo přes dvanáct minut. Přesto se ve 43. minutě prosadil střelecky, když ranou z mezikruží využil dvojnásobnou přesilovou hru a zvýšil na 4:0.

VIDEO Špaček skóroval, Pittsburgh natáhl sérii výher
VIDEO Michálek dal tři góly, Jágr mimo hru na delší čas

Na čtyři zápasy prodloužili svou vítěznou sérii také hokejisté Dallasu, kteří porazili San Jose 4:3 po nájezdech a upevnili si vedení v tabulce Pacifické divize. Hrdinou večera se stal český mladík Tomáš Vincour, který 75 sekund před koncem třetí třetiny při power-play vyrovnal na 3:3 a poté rozhodl i penaltový rozstřel.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v lize potvrdil Patrik Eliáš, který se podílel gólem a asistencí na výhře New Jersey nad New Yorkem Islanders 5:1. Dvě asistence si v dresu Ďáblů připsal obránce Marek Židlický, hlavní hvězdou večera se ale stal Ilja Kovalčuk, jenž vstřelil hattrick.

Z elitní osmičky ve Východní konferenci vypadli hokejisté Winnipegu, kteří podlehli Vancouveru 2:3. Jets nebyl nic platný další skvělý výkon Ondřeje Pavelce, jenž si připsal 42 zákroků. Winnipeg vystřídal na osmém místě Washington, který udolal 3:2 v prodloužení Tampu Bay.

Výsledky NHL:

Boston - Buffalo 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
39. Campbell, 53. Boychuk, 56. Krejčí - 17. Pominville.

New Jersey - NY Islanders 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
9., 24. a 49. Kovalčuk (na druhou Židlický a Eliáš), 48. Eliáš, 56. Clarkson (Židlický) - 37. MacDonald.

Philadelphia - Florida 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
11. Schenn, 24. Read, 33. Hartnell, 43. Jágr, 59. Wellwood.

Washington - Tampa Bay 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
18. K. Aucoin, 57. Johansson, 65. Ovečkin - 28. Malone, 39. Purcell. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta.

Columbus - Los Angeles 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
10. a 24. Letestu (na obě Prospal), 20. Johnson - 13. Kopitar.

St. Louis - Anaheim 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
32. a 47. Backes, 45. Berglund - 25. Perry.

Nashville - Colorado 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
3. Fisher, 7. Yip, 40. S. Kosticyn, 60. Erat - 2. McGinn, 45. Stastny.

Dallas - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
59. a rozhodující sam. nájezd Vincour, 33. Ryder, 47. Benn - 40. Mitchell, 41. Marleau, 57. Pavelski.

Phoenix - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
42. Torres, 43. Korpikoski - 5. Brodziak, 6. Kampfer, rozhodující sam. nájezd Heatley.

Edmonton - Montreal 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
13. Horcoff, 27. Omark, 54. Hall - 23. a 60. Pacioretty, 20. Subban, 44. T. Kaberle (Plekanec), 46. Eller.

Ottawa - NY Rangers 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
6. Smith, 19. Foligno, 46. Turris, 59. Spezza (M. Michálek, Kuba) - 5. Callahan.

Vancouver - Winnipeg 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
22. Kesler, 47. Edler, 55. Pahlsson - 36. Wellwood, 44. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 45 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 45:32. Diváci: 18.890.