VIDEO Vítězný gól Chicaga. Dvojité k.o. v závěru finále

Hráči Chicaga zdrtili Boston dvěma góly v závěru zápasu v rozmezí sedmnácti vteřin.
Vítězný gól sezóny NHL z hole Davida Bollanda. | Video:

Boston - To spojení "drtivý knockout" se jednoduše nabízí. Boston v šestém finále Stanley Cupu dvakrát vedl, byl lepším týmem na ledě, jenže mu to nebylo nic platné.

Na přelomu 60. minuty inkasovali domácí dvě branky, které rozhodly, že se s nejslavnější hokejovou trofejí světa budou mazlit hráči Chicaga...

Hráči Bostonu před šestým duelem prohlašovali, že na soupeře vlétnou a pokusí se rozhodnout, co nejdříve. První část úkolu jim vyšla, nejen v první třetině "Medvědi" jasně dominovali. Jenže z tlaku vytěžili pouze jeden gól.

Power play vyšla hostům dokonale

Hosté, kteří se po většinu zápasu bránili, nikterak se netlačili do útoku a až na pár nedotažených závarů před Raskem se k ničemu pořádnému nedostali, v závěru uštkli protivníka jako kobra.

Už když seděl Corey Crawford na střídačce Chicaga, zavezl kotouč do útočného pásma Kane, společně s Keithem a Toewsem jej vybojovali v rohu a předložili na hůl zcela volného Bickella, který vyrovnal.

Chicago protivníka rychle dorazilo

V tomto případě vyšel tah s hrou bez brankáře hostujícího kouči dokonale. Právě ke střelci Bollandovi totiž právě v okamžiku přihrávky Toewse dojel Handzuš, který naskočil na led místo kanadského gólmana a na který svým pohybem dokonale zamotal útočníky soupeře, kteří se na něj nenavázali. Prostě dokonalé načasování se vším všudy.

Druhý gól Chicaga, který přišel o 17 vteřin později pak byl spíše dílem zarputilosti hostí a štěstí. Střela Oduyi od modré totiž vypadla Raskovi z náruče, jenže místo jednoho z jeho obránců - Boychuka s Ferencem - jej sebral Bolland a vstřelil svůj životní gól! Jeho žena v hledišti pak málem radostí padla do mdlob.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy