reklama
 
 

VIDEO Zákrok roku! Brankář Berra takhle vykopl puk z brány

21. 11. 2013 9:30
Takhle Reto Berra zabránil gólu. | Video: www.youtube.com
Švýcarský brankář Reto Berra ve službách Calgary Flames předvedl v nočním utkání možná zákrok sezony NHL.

Calgary - Byl to zákrok večera a možná bude i tím nejlepším za celou sezonu NHL. Gólman Calgary Reto Berra zabránil gólu akrobatickým výkopem na brankové čáře. Prohře Flames 1:2 v prodloužení ale proti Columbusu nezabránil.

Běžela sedmá minuta první třetiny, hosté měli přesilovou hru, když Ryan Johansen našel křížem kluziště Jacka Johnsona, který okamžitě pálil. Švýcarský reprezentant v brance Calgary se nejenže bleskově přesunul, ale ještě dokázal vykopnout pravý beton a vyrazit puk mimo.

"Tohle jsem ještě neviděl. Když tu Jackovu ránu chytil, nemohl jsem pochopit: Jak tohle zastavil? Musel jsem se podívat na opakovaný záznam. Tohle bude jeden z nejlepších zákroků roku," chválil soupeře Johansen.

"Nikdy se nesmíte vzdávat! Byl jsem daleko, protože jsem si myslel, že bude střílet už Johansen, když pak přihrál, věděl jsem, že je pozdě, že nemůžu udělat nic jiného. Snažil jsem se tam dostat alespoň část těla a trefilo mě to snad do pravé brusle. Měl jsem vážně štěstí," říkal po zápase novinářům skromně Berra.

Po prodloužení měl totiž jasno. "Raději bych bral dva body."

autor: Miroslav Harnoch | 21. 11. 2013 9:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama