VIDEO Sekera do tváře, zákeřné hity. Za co padaly v NHL největší tresty?

Takto se na ledě svíjel rozhodčí Don Henderson po ataku Dennise Widemana, který za tento zákrok vyfasoval trest na 20 zápasů. V historii NHL však byly k vidění i větší tresty.
Dennis Wideman je zatím poslední potrestaným hráčem NHL. Frustrovaný po hitu, který inkasoval od protihráče, si po cestě na střídačku vybil zlost na asistentu rozhodčího Donu Hendersonovi. Od disciplinárky dostal trest na 20 zápasů. Ani zdaleka to však nebyl nejtvrdší trest, který kdy za mořem padl.
Nejtvrdší trest od disciplinární komise NHL dostal v novodobé historii Raffi Torres ze San Jose. Ten v říjnu 2015 bezohledně smetl Jacoba Silfverberga, za což vyfasoval stopku na 41 zápasů.
Poprvé, ale ne naposled, v seznamu největších rabiátů najdeme jméno Chrise Simona. V roce 2003 u mantinelu nejprve podkopl nohu Jarku Ruutuovi, aby mu pak na ni mohl bruslí dupnout. Nucená pauza byla 30 utkání.
V témže roce inkasoval trest na 25 zápasů bek Philadelphie Jesse Boulerice. Hokejkou do tváře krosčekoval útočníka Vancouveru Ryana Keslera.
Foto: ČTK
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
4. 2. 2016 18:00
Obránce Calgary Dennis Wideman dostal za krosček rozhodčímu trest na 20 zápasů. V dějinách NHL ale padaly podstatně tvrdší tresty. Žebříček těch nejvyšších i s videy najdete v této galerii.

Více o NHL čtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy