VIDEO Sekera do tváře, zákeřné hity. Za co padaly v NHL největší tresty?

Takto se na ledě svíjel rozhodčí Don Henderson po ataku Dennise Widemana, který za tento zákrok vyfasoval trest na 20 zápasů. V historii NHL však byly k vidění i větší tresty.
Dennis Wideman je zatím poslední potrestaným hráčem NHL. Frustrovaný po hitu, který inkasoval od protihráče, si po cestě na střídačku vybil zlost na asistentu rozhodčího Donu Hendersonovi. Od disciplinárky dostal trest na 20 zápasů. Ani zdaleka to však nebyl nejtvrdší trest, který kdy za mořem padl.
Nejtvrdší trest od disciplinární komise NHL dostal v novodobé historii Raffi Torres ze San Jose. Ten v říjnu 2015 bezohledně smetl Jacoba Silfverberga, za což vyfasoval stopku na 41 zápasů.
Poprvé, ale ne naposled, v seznamu největších rabiátů najdeme jméno Chrise Simona. V roce 2003 u mantinelu nejprve podkopl nohu Jarku Ruutuovi, aby mu pak na ni mohl bruslí dupnout. Nucená pauza byla 30 utkání.
V témže roce inkasoval trest na 25 zápasů bek Philadelphie Jesse Boulerice. Hokejkou do tváře krosčekoval útočníka Vancouveru Ryana Keslera.
Foto: ČTK
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
4. 2. 2016 18:00
Obránce Calgary Dennis Wideman dostal za krosček rozhodčímu trest na 20 zápasů. V dějinách NHL ale padaly podstatně tvrdší tresty. Žebříček těch nejvyšších i s videy najdete v této galerii.

Více o NHL čtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy