VIDEO Sekera do tváře, zákeřné hity. Za co padaly v NHL největší tresty?

Takto se na ledě svíjel rozhodčí Don Henderson po ataku Dennise Widemana, který za tento zákrok vyfasoval trest na 20 zápasů. V historii NHL však byly k vidění i větší tresty.
Dennis Wideman je zatím poslední potrestaným hráčem NHL. Frustrovaný po hitu, který inkasoval od protihráče, si po cestě na střídačku vybil zlost na asistentu rozhodčího Donu Hendersonovi. Od disciplinárky dostal trest na 20 zápasů. Ani zdaleka to však nebyl nejtvrdší trest, který kdy za mořem padl.
Nejtvrdší trest od disciplinární komise NHL dostal v novodobé historii Raffi Torres ze San Jose. Ten v říjnu 2015 bezohledně smetl Jacoba Silfverberga, za což vyfasoval stopku na 41 zápasů.
Poprvé, ale ne naposled, v seznamu největších rabiátů najdeme jméno Chrise Simona. V roce 2003 u mantinelu nejprve podkopl nohu Jarku Ruutuovi, aby mu pak na ni mohl bruslí dupnout. Nucená pauza byla 30 utkání.
V témže roce inkasoval trest na 25 zápasů bek Philadelphie Jesse Boulerice. Hokejkou do tváře krosčekoval útočníka Vancouveru Ryana Keslera.
Foto: ČTK
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
4. 2. 2016 18:00
Obránce Calgary Dennis Wideman dostal za krosček rozhodčímu trest na 20 zápasů. V dějinách NHL ale padaly podstatně tvrdší tresty. Žebříček těch nejvyšších i s videy najdete v této galerii.

Více o NHL čtěte ZDE.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy