VIDEO Washington si vynutil proti Rangers sedmý zápas

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 5. 2012 7:00
Washington - NY Rangers 2:1 (stav série 3:3)

Washington - Hokejisté Washingtonu Capitals a New Yorku Rangers si i ve druhém kole letošního ročníku Stanleyova poháru zahrají sedmý zápas.

Zatímco v 1. kole play off Východní konference NHL byly oba týmy úspěšnější, o finále Konference se utkají v přímém souboji, který se odehraje v noci na neděli SELČ v New Yorku.

Jágr končí ve Stanley cupu, dál jdou Eliášovi Devils
VIDEO Hanzalův gól poslal Phoenix do finále konference

Rozhodl o tom šestý zápas ve Washingtonu, který Capitals vyhráli 2:1. Velkou měrou se na výhře domácího týmu podílel brankář Braden Holtby, který zneškodnil 30 střel soupeře.

Úvodní gól vstřelil už v 88. sekundě z přesilovky kapitán Capitals Alexander Ovečkin, který nedal po kombinaci celého týmu střelou z mezikruží brankáři Lundqvistovi šanci zasáhnout.

Ve 31. minutě zvýšil Jason Chimera, který u tyče tečoval do brány Carlsonovu střelu od modré, výsledek pak v poslední minutě při hře bez brankáře upravil střelou z pravého kruhu Marián Gáborík, na srovnání však už Rangers nezbyl čas.

Výsledek:

Washington - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 2. Ovečkin, 31. Chimera - 60. Gáborík. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.506. Stav série: 3:3.