VIDEO Voráček pomstil Girouxe. Soupeře zbil do krve

1. 4. 2013 10:30
Podívejte se na pěstní bitku českého hokejisty Jakuba Voráčka v zámořské NHL.

New York - Hvězda Jakuba Voráčka v zámořské NHL neustále stoupá. O českém útočníkovi se sice po nočním utkání Philadelphie proti Washingtonu nemluví v souvislosti s góly nebo asistencemi, i tak je ale ve středu pozornosti.

Během utkání se totiž blýskl svou první bitkou v sezoně. Steva Oleksyho z týmu Capitals svými pěstmi doslova zdevastoval.

Voráček se na soupeře vrhnul poté, co Oleksy ve středním pásmu tvrdým hitem srazil hvězdného kapitána Flyers Claudea Girouxe. "Najel jsem proti němu, on se otočil a pak už nebylo cesty zpět," glosoval úvod bitky český hokejista.

Timonen: Jsem na Jakuba pyšný

Oleksymu během pěstního souboje přetáhl dres přes hlavu a zasypal ho tvrdými ranami. Obránce Washingtonu poté odjel z ledu s krvavým šrámem na obličeji.

"Jsem na Jakuba pyšný. Nemůžete srazit hráče jako je Giroux a nečekat žádnou odvetu," pochválil Voráčka jeho spoluhráč Kimmo Timonen.

Voráček se dočkal chvály i přesto, že při jeho trestu tým dvakrát inkasoval a ve 47. minutě prohrával 2:4. Jenže Letci ještě zvládli vyrovnat a nakonec zvítězit 5:4 v prodloužení.

"Měl jsem z toho vyloučení hodně špatný pocit, ale nakonec jsme to zvládli. Ukázali jsme, že v našem týmu je ta správná chemie," dodal Voráček. Philadelphia nyní ztrácí na osmé místo ve Východní konferenci pouhé dva body.