VIDEO Vokouna obehrál mantinel, Tučňáci přesto vyhráli

4. 2. 2013 6:32
Podívejte se na kuriózní branku, kterou v zápase s Washingtonem inkasoval Tomáš Vokoun. | Video: Sport

Washington - Český brankář Tomáš Vokoun z Pittsburghu dovedl v dnešním utkání NHL ve Washingtonu svůj tým k výhře 6:3, přestože inkasoval i jeden hodně kuriózní gól.

Karlovarského rodáka překvapila změna dráhy puku, který John Carlson nahodil ze středního do útočného pásma. Kotouč po nečekaném odrazu od mantinelu zamířil přímo do opuštěné branky, neboť Vokoun chtěl puk zastavit za ní.

"Pamatuji si, že něco podobného se mi stalo v Chicagu (před 12 lety) a prohráli jsme tam. Tenhle gól tolik nebolí," řekl Vokoun, který v uplynulé sezoně chytal právě za Washington. "Život i zápasy jsem si tady užil. Takže s výjimkou utkání proti nám jim přeji všechno nejlepší," uvedl.

Kunitz nasázel hattrick

Smolný okamžik znamenal vyrovnání stavu na 2:2, ale hostující Penguins nešťastná událost nerozhodila. Ještě v průběhu prostřední třetiny třemi brankami strhli vedení zpět na svou stranu a nakonec vyhráli 6:3.

Hlavním strůjcem úspěchu byl Chris Kunitz, který vstřelil hattrick. Vokoun kryl 21 střel. Na druhé straně další český brankář Michal Neuvirth do hry nezasáhl.

Kubův osmistý zápas v NHL

Svůj osmistý zápas v zámořské NHL odehrál obránce Filip Kuba. Bek Floridy se stal dvacátým českým hráčem v historii, který magickou hranici pokořil. Panteři navíc vyhráli v Buffalu 4:3.

V dalším utkání porazil Montreal 2:1 Ottawu. Do sestavy Canadiens se tentokrát nevešel Tomáš Kaberle. Naopak Tomáš Plekanec na ledě byl a jeho první vyloučení znamenalo vedení pro hosty. Montreal ovšem ještě v první třetině skóre otočil a hubenou výhru udržel až do konce.

Výhru si po sobotním debaklu na ledě Pittsburghu užilo New Jersey. Ďáblové zvítězili 3:0 na kluzišti New Yorku Islanders. Všechny góly přitom vsítili až v závěrečných čtyřech minutách. Dva góly dal Bernier, jeden přidal Clarkson.

Washington - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)

Branky: 6. Green, 25. Carlson, 44. Ribeiro - 28., 34. a 60. Kunitz, 4. Martin, 9. Cooke, 27. Letang. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 60 minut, ze 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.506

Montreal - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 3. Desharnais, 12. E. Cole - 2. Silfverberg. Střely na branku: 32:33. Diváci: 21.273.

Buffalo - Florida 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky: 3. Vanek, 14. Hodgson, 24. Sulzer - 9. Mathias, 31. Parros, 40. Mueller, 50. Campbell. Střely na branku: 20:33. Diváci: 18.831.

NY Islanders - New Jersey 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky: 57. a 58. Bernier, 60. Clarkson. Střely na branku: 22:27. Diváci: 11.558.