VIDEO Velký obrat Flyers dokonal vítězným gólem Voráček

12. 4. 2012 7:12
Pittsburgh-Philadelphia 3:4pp, Nashville-Detroit 3:2

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Praha - Jakub Voráček se stal hrdinou úvodního zápasu 1. kola play off NHL mezi Pittsburghem a Philadelphií, když gólem ve 3. minutě prodloužení rozhodl o vítězství Flyers 4:3.

Český útočník využil propadnuvšího nahození Matta Carleho, které u tyčky zametl do Fleuryho svatyně.

Jaromír Jágr si připsal asistenci vyrovnávací branky ve třetí třetině.

Toronto se omluvilo fanouškům za sedm let bez play-off

Hostům se povedl dokonalý obrat. Penguins vyhrávali po první dvacetiminutovce už 3:0, ovšem hostům se podařilo výsledek postupně srovnat a v prodloužení rozhodnout.

Výhodu domácího prostředí naopak využil Nashville. Na jeho vítězství 3:2 se největší měrou podílel jedenadvacetiletý útočník Gabriel Bourque, jenž hned ve svém prvním utkání play off vstřelil dvě branky.

V posledních minutách se rozhodoval duel Vancouveru s Los Angeles. Necele čtyři minuty před koncem normální hrací doby poslal kalifornský celek do vedení 3:2 Dustin Penner, při power play domácích pak výsledek završil střelou do prázdné brány Dustin Brown.