VIDEO Titul Rusů slavil i Putin. Nejprve dal napít trenérovi

Sport youtube.com, Sport
27. 5. 2014 7:45
S ruskými hokejisty slavil v kabině titul mistrů světa i prezident Vladimir Putin.
Podívejte se na záběry z ruské kabiny po zisku titulu mistrů světa | Video: youtube.com

Minsk/Praha - Hrdé Rusko po dvou letech slaví titul mistrů světa. Přímo v kabině nových šampionů u toho v neděli nechyběl ani prezident Vladimir Putin, mj. sám velký sportovní a hokejový fanoušek.

Finálové utkání proti Finsku, které sborná vyhrála 5:2, sledoval po boku svého běloruského kolegy Alexandra Lukašenka. Po utkání pak přišel křepčit za zlatým mužstvem přímo do kabiny.

"Je to velkolepý úspěch. Můžeme být hrdí, že máme tak talentovaný a charakterní tým. Potěšili jste miliony lidí, děkuji vám," sdělil novým mistrům světa, kteří na své suverénní cestě šampionátem neztratili jediný zápas ani bod.

Vzápětí hráči naplnili pohár pro vítěze až po okraj šampaňským a nabídli jej jako prvnímu Putinovi. Ten však dal přednost trenéru Olegu Znarokovi, teprve poté se napil sám.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy