VIDEO Titul Rusů slavil i Putin. Nejprve dal napít trenérovi

Sport youtube.com, Sport
27. 5. 2014 7:45
S ruskými hokejisty slavil v kabině titul mistrů světa i prezident Vladimir Putin.
Podívejte se na záběry z ruské kabiny po zisku titulu mistrů světa | Video: youtube.com

Minsk/Praha - Hrdé Rusko po dvou letech slaví titul mistrů světa. Přímo v kabině nových šampionů u toho v neděli nechyběl ani prezident Vladimir Putin, mj. sám velký sportovní a hokejový fanoušek.

Finálové utkání proti Finsku, které sborná vyhrála 5:2, sledoval po boku svého běloruského kolegy Alexandra Lukašenka. Po utkání pak přišel křepčit za zlatým mužstvem přímo do kabiny.

"Je to velkolepý úspěch. Můžeme být hrdí, že máme tak talentovaný a charakterní tým. Potěšili jste miliony lidí, děkuji vám," sdělil novým mistrům světa, kteří na své suverénní cestě šampionátem neztratili jediný zápas ani bod.

Vzápětí hráči naplnili pohár pro vítěze až po okraj šampaňským a nabídli jej jako prvnímu Putinovi. Ten však dal přednost trenéru Olegu Znarokovi, teprve poté se napil sám.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy