VIDEO Takhle Procházka ve Vídni vystřelil zlato

Podívejte se na rozhodující moment MS 1996, kdy Martin Procházka rozhodl finále proti Kanadě.
Podívejte se na klíčový moment MS 1996, kdy Martin Procházka rozhodl finále proti Kanadě | Video: youtube.com

Praha - Památným mistrovstvím světa v roce 1996 odstartovala zlatá éra českého hokeje. Vítězné finále ve Vídni proti Kanadě se zapsalo jako premiérový titul v samostatné historii.

Dramatické finále rozhodl trefou 19 sekund před koncem na 3:2 Martin Procházka, který využil přihrávky svého tradičního souputníka Pavla Patery. Do prázdné branky pak přidal pojistku Jiří Kučera.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy