Video: Švédský kapitán po prohraném finále zahodil stříbrnou medaili. A ona se mu vrátila

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 6. 1. 2018 19:33
Nikdo nemá rád porážky a obzvláště ty, které přijdou v zápase o titul. Názorně to v sobotu ukázal švédský kapitán Lias Andersson, jenž po prohře ve finále mistrovství světa hokejových juniorů 1:3 s Kanadou hodil stříbrnou medaili na tribunu, kde ji chytil jeden z fanoušků. "Nechtěl jsem jí. Mám už dva roky stříbrnou medaili z MS osmnáctiletých a za tu dobu jsem se na ní ani jednou nepodíval," vysvětlil svůj pozoruhodný čin po utkání. "Akorát by se válela někde v krabici." Že nejde jen o emocemi ukvapené gesto se navíc ukázalo o několik hodin později, kdy se podařilo švédským funkcionářům od fanouška získat medaili zpět. Andersson ji totiž znovu odmítl převzít.
Lias Andersson
Lias Andersson | Foto: ČTK

Buffalo - Kapitán švédské hokejové dvacítky Lias Andersson po porážce ve finále mistrovství světa v Buffalu s Kanadou (2:4) hodil stříbrnou medaili do hlediště Key Bank Center. Místo frustrovaného syna bývalého hráče New York Islanders, Nashvillu či Calgary Mikaela Anderssona se cenný kov krátce po vyhlášení houpal na krku jednomu z fanoušků.

Anderssonova reakce se stala hitem sociálních sítí, na kterých byl švédský hráč za svůj čin kritizován. Fanoušek v hledišti také překvapil, protože sundal postupně mikinu farmářského týmu Buffala Rochester Americans, dres USA a pod ním se objevil švédský. Následně si pověsil medaili na krk.

"Ten fanoušek v hledišti ji chtěl víc než já," komentoval to Andersson, jehož si loni na draftu vybrali v prvním kole jako celkově sedmého hráče v pořadí New York Rangers.

Zklamaný útočník Frölundy pak médiím potvrdil, že medaili zahodil kvůli tomu, že ji nechtěl. Ještě před odchodem Švédů do šatny po skončení ceremoniálu se ale i po výzvách dalších příznivců medaile k Anderssonovi vrátila. Na otázku, zda má radost, že je cenný kov zpátky u majitele, odpověděl pouze: "Ne."

Andersson musel na MS dvacítek loni v Montrealu a Torontu strávit čtvrté místo a o rok dříve na MS do 18 let dosáhl na stříbro. Jeho otec Mikael také v reprezentační kariéře nedosáhl na zlato. Má ve sbírce tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Vedle kritických ohlasů na neuctivé jednání se Andersson dočkal i zastání od bývalého brankáře a současného analytika televizní společnosti Sportsnet Coreyho Hirsche. "Já bych Liase Anderssona bral kdykoliv do týmu. Hrál jsem s jeho otcem v Nashvillu. Jeden z nejmilejších lidí, které jsem kdy potkal. Líbí se mi, že ukázal svoji touhu po vítězství," napsal Hirsch na svém twitterovém účtu.

"V médiích si stěžujeme, že naši sportovci používají klišé a neukazují svoji osobnost, ale když pak projeví lidské emoce, jak je cítí, tak je pranýřujeme," dodal Hirsch.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy