VIDEO Stamkos nastřílel hattrick, jeden gól byl ale vlastní

30. 3. 2014 9:15
Steven Stamkos z Tampy si při signalizované výhodě vstřelil vlastní gól.
Steven Stamkos vstřelil v zápase proti Buffalu tři góly, ovšem ten druhý jeho tým rozhodně nepotěšil | Video: youtube.com

Praha - Hodně netypický hattrick si v utkání proti Buffalu připsal Steven Stamkos. Kanonýr Tampy Bay jej totiž složil ze dvou gólů do sítě Sabres a jednoho vlastního.

Kousek, který se čas od času prostě stane, se mu "povedl" ve 49. minutě během signalizované výhody po faulu Coryho Conachera. Stamkos přihrával z rohu kluziště na střelu z druhé vlny, ovšem oběma spoluhráčům kotouč přeskočil hokejku a po odrazu od mantinelu uháněl do opuštěné brány.

"Něco podobného jsem už několikrát viděl, ale nikdy naživo. Jakmile přešel kotouč přes hokejku obránce, věděl jsem, že by to mohlo skončit gólem. Dá se říci, že jsem dneska zaznamenal takový netypický hattrick," usmál se nad kuriózním gólem Stamkos.

Jako autor gólu na 3:2 byl paradoxně označen právě faulující Conacher. Ten se však dlouho ze své "trefy" neradoval. V závěru oslabení potrestal jeho prohřešek Ryan Callahan.

Stamkos si nakonec z vlastního gólu také velkou hlavu dělat nemusel. Ve druhé minutě prodloužení vše napravil, když dalším přesilovkovým gólem rozhodl o vítězství Tampy 4:3.