VIDEO Špačkova odveta za výměnu: gól a skok na plexi

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 2. 2012 8:32
Washington - San Jose 3:5, Montreal - Carolina 3:5

Praha - České duo ve službách Caroliny Jiří Tlustý a Jaroslav Špaček se gólově podílelo na pondělním vítězství Hurikánů nad Montrealem.

Tlustý otevřel skóre už ve 4. minutě, v polovině utkání pak při přesilovce zvýšil Špaček na 2:0.

Pro rokycanského rodáka byl druhý gól v sezoně o to pikantnější, že jej vstřelil klubu, odkud byl v prosinci vyměněn. Svou trefu oslavil skokem na plexisklo. "Nejsem jako Mike Cammalleri, který dává gól pomalu v každém zápase. Takže si to musím užít, zvlášť tady v Montrealu. Mám z toho opravdu velkou radost," prohlásil Špaček.

Detroit vyrovnal letitý rekord. Jágrovi a spol navzdory
Pavelec dostal osm branek, Vrbata vstřelil vítězný gól

Poté se nechali vidět čeští hráči Canadiens. Ve 32. minutě snížil Tomáš Plekanec, čímž odstartoval bleskový obrat kanadského celku na 3:2. Asistencí k němu přispěl Tomáš Kaberle.

Ve třetí třetině se však trefovali už jen hráči Caroliny, kteří nakonec vyhráli 5:3.

Nejplodnější večer, co se kanadského bodování týče, však zažil obránce Roman Hamrlík. Jeho branka a asistence však porážce Washingtonu se San Jose 3:5 nezabránily.

V bráně Capitals se poprvé v sezoně neobjevil ani jeden z dvojice Tomáš Vokoun - Michal Neuvirth. Vokoun je nemocný a Neuvirth chytal v neděli, a tak trenér Dale Hunter povolal z farmy Bradena Holtbyho. Ten si připsal rových 30 zákroků, ovšem také pět inkasovaných gólů.