VIDEO Špaček skóroval, Pittsburgh natáhl sérii výher

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
8. 3. 2012 7:10
Pittsburgh i Buffalo vyhrály 3:2, Malkin nebodoval

Pittsburgh - Už sedmé vítězství v řadě si připsal v zámořské NHL Pittsburgh Penguins. Tentokrát se staly obětí "Tučňáků" "Javorové listy" z Toronta, které v Consol Energy Center prohrály 2:3 i přesto, že v utkání již vedly dvoubrankovým rozdílem.

"Letos cítíme, že můžeme otočit každý zápas," prohlásil střelec dvou branek Pascal Dupuis, který se stal první hvězdou zápasu.

Žádným bodem se na vítězství Pittsburghu kupodivu nepodílel vedoucí muž produktivity NHL Jevgenij Malkin, který přitom bodoval v posledních sedmi utkáních za sebou.

VIDEO Akce, kvůli níž má Lemieux sochu v Pittsburghu
VIDEO Michálek dal tři góly, Jágr mimo hru na delší čas

Zápasu předcházela velká akce, při níž byla někdejšímu fantómovi Penguins Mariovi Lemieux odhalena v Pittsburghu monumentální socha.

V druhém čtvrtečním zápase NHL prohrála Carolina Hurricanes s Buffalem Sabres také 2:3, ovšem na rozdíl od Toronta získali alespoň bod za to, že zápas dovedli do prodloužení.

První branku zápasu vstřelil český obránce Jaroslav Špaček, který se dostal k ráně golfovým úderem hned po buly v útočné třetině. Byla to jeho čtvrtá trefa v sezoně.

Gól Jaroslava Špačka si prohlédněte zde (zdroj: nhl.com)

Výsledky:

Pittsburgh - Toronto 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 30. a 45. Dupuis, 42. J. Staal - 22. Kessel, 28. Gunnarsson. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.539.

Buffalo - Carolina 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 21. Myers, 22. Vanek, 61. Pominville - 3. Špaček, 26. Larose. Střely na branku: 42:24. Diváci: 18.690.