VIDEO Šok v NHL! Exparťák Jágra zkolaboval na střídačce

Sport Sport
11. 3. 2014 2:57
Hodně nepříjemné okamžiky zažila American Airlines Center v Dallasu, když v sedmé minutě zápasu NHL mezi Stars s Columbusem zkolaboval útočník domácích Rich Peverly.
Kolaps Riche Peverlyho v zápase Dallasu s Columbusem | Video:

Dallas - Hodně nepříjemné okamžiky zažila American Airlines Center v Dallasu, když v sedmé minutě zápasu NHL mezi Stars s Columbusem zkolaboval útočník domácích Rich Peverly. Dle lékařů by měl být v pořádku, zápas byl ale ukončen a přeložen.

Vypadalo to na normální zápas, bohužel z toho bylo drama, které zámořská hokejová soutěž nezažila od kolapsu českého obránce Detroitu Red Wings Jiřího Fischera v roce 2005.

Více o ostatní pondělních zápasech NHL čtěte ZDE

Po neúspěšné akci kolaps na střídačce

Útočník Dallasu Rich Peverly ještě stihl připravit na začátku šesté minuty velkou šanci pro parťáka Antoina Roussela, jenže pár vteřin po návratu na střídačku zkolaboval.

Lékaři domácího celku mu poskytli první pomoc a rychle jej odnesli do kabiny, odkud jednatřicetiletý útočník zamířil do místní nemocnice. Podle oficiálního prohlášení vedení soutěže není Peverlyho život ohrožen a je ve stabilizovaném stavu.

"Bál jsem se," uvedl na tiskové konferenci trenér Dallasu Lindy Ruff. "Moje první reakce byla, že potřebujeme rychlou pomoc. Když se skácel, bylo to jako výstražné světlo - nestarejte se o zápas ani nic jiného. Prostě rychle sežeňte doktora. Něco takového už nechci znovu zažít," dodal k dramatické situaci domácí kouč.

Hráči nebyli schopni pokračovat v zápase dál

V hodně otřeseném stavu zůstali také samotní hráči obou celků na ledě, kteří po několika minutách zamířili do kabin, ze kterých se až na kapitány již zpět na led nevrátili. Zápas byl totiž za stavu 1:0 pro hostující Columbus přerušen.

„Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme všem fanouškům, zápas byl ale v důsledku emocionálního stavu hráčů obou týmů, který způsobil lékařský zákrok na záchranu Peverlyho, odložen,“ zní v prohlášení NHL.

Zdá se, že současný kolaps Peverlyho, který do Dallasu přišel před touto sezonou spolu s Tylerem Seguinem z Bostonu, kde byl mimo jiné i mnohokrát parťákem Jaromíra Jágra v jedné ofenzivní lajně, je důsledkem dlouhodobějších komplikací.

Pro Peverlyho to nebyly první potíže se srdcem

Kanadský šikula totiž vynechal přípravné duely na tento ročník i úvodní zápas Dallasu s Floridou kvůli nepravidelnému srdečnímu rytmu, v minulém týdnu neodcestoval s týmem právě na souboj s Columbusem. Dle trenéra Dallasu Lindyho Ruffa právě kvůli problémům se srdcem.

Jak už bylo zmíněno výše, podobný případ zažila liga v roce 2005, kdy přímo na střídačce zkolaboval český obránce Detroitu Jiří Fischer. Život mu zachránil včasný zásah lékařů s defibrilátorem, mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu ale následně musel ukončit sportovní kariéru kvůli vrozené srdeční vadě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy