VIDEO Šok v NHL! Exparťák Jágra zkolaboval na střídačce

Sport Sport
11. 3. 2014 2:57
Hodně nepříjemné okamžiky zažila American Airlines Center v Dallasu, když v sedmé minutě zápasu NHL mezi Stars s Columbusem zkolaboval útočník domácích Rich Peverly.
Kolaps Riche Peverlyho v zápase Dallasu s Columbusem | Video:

Dallas - Hodně nepříjemné okamžiky zažila American Airlines Center v Dallasu, když v sedmé minutě zápasu NHL mezi Stars s Columbusem zkolaboval útočník domácích Rich Peverly. Dle lékařů by měl být v pořádku, zápas byl ale ukončen a přeložen.

Vypadalo to na normální zápas, bohužel z toho bylo drama, které zámořská hokejová soutěž nezažila od kolapsu českého obránce Detroitu Red Wings Jiřího Fischera v roce 2005.

Více o ostatní pondělních zápasech NHL čtěte ZDE

Po neúspěšné akci kolaps na střídačce

Útočník Dallasu Rich Peverly ještě stihl připravit na začátku šesté minuty velkou šanci pro parťáka Antoina Roussela, jenže pár vteřin po návratu na střídačku zkolaboval.

Lékaři domácího celku mu poskytli první pomoc a rychle jej odnesli do kabiny, odkud jednatřicetiletý útočník zamířil do místní nemocnice. Podle oficiálního prohlášení vedení soutěže není Peverlyho život ohrožen a je ve stabilizovaném stavu.

"Bál jsem se," uvedl na tiskové konferenci trenér Dallasu Lindy Ruff. "Moje první reakce byla, že potřebujeme rychlou pomoc. Když se skácel, bylo to jako výstražné světlo - nestarejte se o zápas ani nic jiného. Prostě rychle sežeňte doktora. Něco takového už nechci znovu zažít," dodal k dramatické situaci domácí kouč.

Hráči nebyli schopni pokračovat v zápase dál

V hodně otřeseném stavu zůstali také samotní hráči obou celků na ledě, kteří po několika minutách zamířili do kabin, ze kterých se až na kapitány již zpět na led nevrátili. Zápas byl totiž za stavu 1:0 pro hostující Columbus přerušen.

„Omlouváme se za případné nepříjemnosti a děkujeme všem fanouškům, zápas byl ale v důsledku emocionálního stavu hráčů obou týmů, který způsobil lékařský zákrok na záchranu Peverlyho, odložen,“ zní v prohlášení NHL.

Zdá se, že současný kolaps Peverlyho, který do Dallasu přišel před touto sezonou spolu s Tylerem Seguinem z Bostonu, kde byl mimo jiné i mnohokrát parťákem Jaromíra Jágra v jedné ofenzivní lajně, je důsledkem dlouhodobějších komplikací.

Pro Peverlyho to nebyly první potíže se srdcem

Kanadský šikula totiž vynechal přípravné duely na tento ročník i úvodní zápas Dallasu s Floridou kvůli nepravidelnému srdečnímu rytmu, v minulém týdnu neodcestoval s týmem právě na souboj s Columbusem. Dle trenéra Dallasu Lindyho Ruffa právě kvůli problémům se srdcem.

Jak už bylo zmíněno výše, podobný případ zažila liga v roce 2005, kdy přímo na střídačce zkolaboval český obránce Detroitu Jiří Fischer. Život mu zachránil včasný zásah lékařů s defibrilátorem, mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu ale následně musel ukončit sportovní kariéru kvůli vrozené srdeční vadě.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy