Jakub Šafránek Jakub Šafránek
15. 4. 2012 6:59
Boston - Washington 1:2 PP, St. Louis - San Jose 3:0

St. Louis -  Vladimír Sobotka a Jan Polák se výrazně projevili v nedělním druhém duelu série play off mezi St. Louis Blues a San Jose Sharks.

První se na výhře "Bluesmanů" 3:0 podílel vítězným gólem, kterému ovšem do branky notně pomohl obránce "Žraloků" Marc-Edouard Vlasic, jenž při snaze uklidit puk rozvlnil vlastní síť. Kladný bod si za účast na ledě při vstřelené brance připsal Jan Polák.

Oba  dva se pak zapojili do závěrečné bitky, v níž především bek Polák ukázal, že se umí svojí pravačkou pořádně ohánět. "Kluci se občas škorpí," komentoval pěstní výměnu názorů ze závěru zápasu kouč St. Louis Ken Hitchcock. "Ale probouzet Romana Poláka, to se nevyplácí."

VIDEO Gladiátoři: místo gólů boural Ovečkin obra Cháru
VIDEO Jágr rozhodl šílenou přestřelku, gól dal i Eliáš
VIDEO Eliáš oslavil narozeniny, krásně vykoupal gólmana

St. Louis srovnalo stav série na 1:1, nicméně jeho výkon poněkud kalí zranění brankáře Jaroslava Haláka, jenž ze zápasu musel odstoupit po kolizi s vlastním obráncem.

Závěrečná bitka, kterou měl vyvolat Sobotka a svými pěstmi dokončit Roman Polák

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Pořádný gólový půst naordinovali svým fanouškům hokejisté Bostonu Bruins a Washingtonu Capitals. Po hubeném vítězství obhájců Stanley Cupu v prvním duelu 1:0 totiž sobotní druhý zápas série vyhráli Alexandr Ovečkin a spol. 2:1 v (druhém) prodloužení. Rozhodující trefu si připsal Nicklas Backström.

Na domácím ledě prohrál i nejlepší tým Východní konference po základní části New York Rangers. "Jezdci" podlehli Ottawě Senators 2:3 taktéž v prodloužení.

Vítězný gól v Madison Square Garden vstřelil Chris Neil. "Senátorům" pomohla k výhře i asistence obránce Filipa Kuby, jenž se podílel na gólu Erika Karlssona.

Zápas mezi Phoenixem a Chicagem dospěl za stavu 3:3 taktéž do prodloužení a i v něm zvítězil tým, jenž prohrál první zápas série - tedy Blackhawks. Jejich hrdinou se stal Brian Byckell, který v utkání vstřelil dvě branky, včetně té vítězné. Ještě důležitější ale patrně byl gól Patricka Sharpa, jenž srovnal stav utkání šest sekund před koncem základní hrací doby.

"Kojotům" nepomohl ani návrat nejlepšího střelce Phoenixu v základní části Radima Vrbaty, jenž z prvního zápasu odstoupil po prvním střídání. Ze tří Čechů v sestavě arizonského týmu se ostatně dnes neprosadil jediný.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Boston - Washington 1:2 v druhém prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Branky: 53. Pouliot - 38. Brouwer, 83. Bäckström. Střely na branku: 44:39. Diváci: 17.565. Stav série: 1:1.

New York Rangers - Ottawa 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 11. Stralman, 43. B. Boyle - 34. Karlsson (Kuba), 56. Foligno, 62. Neil. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.200. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

St. Louis - San Jose 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Sobotka, 34. Backes, 60. McDonald. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.500. Stav série: 1:1.

Phoenix - Chicago 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 14. a 29. Vermette, 9. Torres - 4. a 71. Bickell, 27. Bollig, 60. Sharp. Střely na branku: 33:50. Diváci: 17.539. Stav série: 1:1.