VIDEO Skuhravý za sestřelení Balaštíka distancu unikl

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
16. 1. 2012 18:00
Disciplinárka se spokojila s trestem rozhodčích
Foto: Reuters

Praha - Karlovarský útočník Václav Skuhravý nebyl v pondělí disciplinární komisí potrestán dodatečným trestem za faul na Jaroslava Balaštíka, jehož se dopustil v zápase s Mladou Boleslaví (2:4).

Podle komise je adekvátní trest 5 minut a do konce utkání, jenž v samotném zápase Skuhravému udělili rozhodčí.

I přesto ale jedna z opor posledního týmu extraligové tabulky přijde o následující utkání. Do konce zápasu totiž byl vyloučen již podruhé v sezoně, a tak má automaticky stop na jedno utkání. Energie se bez něj bude muset obejít v zítřejším duelu s Litvínovem.

Čtěte také:

Plzeň rekordní kanonádou 10:4 rozstřílela Liberec
Statistiky: Extralize vládnou Pöpperle s Dudou

Zákrok Václava Skuhravého na Jaroslava Balaštíka si můžete prohlédnout na tomto videu (zdroj: youtube.com).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy