VIDEO Šílený Max! Nejprve přizabil soupeře, pak dal gól

Sport Sport
6. 12. 2013 8:21
Útočník Montrealu Max Pacioretty rozbil o zadní mantinel bek Bostonu Johnnyho Boychuka.
Zákrok útočníka Montreal Maxe Paciorettyho na obránce Bostonu Johnnyho Boychuka | Video:

Montreal - Tyhle dva týmy se nikdy neměly rády. Od incidentu z března 2011, kdy rozbil o středový sloupek obr Bostonu Zdeno Chára útočníka Montrealu Maxe Paciorettyho, je rivalita mezi oběma celky ještě větší...

Snad v každém vzájemném souboji těchto slavných klubů NHL se něco semele. A pravdou je, že od zmíněného souboje s Chárou, který odnesl zlomeným obratlem, se mnohdy právě Pacioretty chová v těchto duelech jako neřízená střela.

Pacioretty si před dvěma lety vyšlápl na Letanga

A nejen v nich. Kde kdo mu vyčítá, že přes vlastní těžké zranění hraje po návratu do NHL někdy až za hranicí pravidel a tvrdosti, což před dvěma lety pocítil třeba bek Pittsburghu Kris Letang. Za tento atak byl potrestaný třemi stopkou na tři zápasy.

Nyní se dá očekávat, že jej bude komise Brandana Shanahana opět minimálně řešit. V nočním duelu s Bostonem totiž pětadvacetiletý střelec v páté minutě první třetiny rozmázl o zadní mantinel Johnnyho Boychuka.

Ten nebyl dle všeho na tak tvrdý atak připravený a i když to nejdříve tak nevypadalo, musel nakonec opustit ledovou plochu na nosítkách. "Byl schopen hýbat všemi končetinami, nyní je v montrealské nemocnici," komentoval další dění kolem svého elitního beka šéf Bostonu Peter Chiarelli.

Zatím jen za dvě minuty. Změní to Shanahan?

Pacioretty dostal za svůj atak dvouminutový trest, se kterým byla těsně po zápase protistrana spokojená. "Podle mne zákrok na dvě minuty, šlo to trochu zezadu, ale nic hrozné," komentoval situaci kouč Bostonu Claude Julien, kterého štvalo spíše to, že Boston nakonec padl 1:2.

Kdo dal vítěznou branku? Právě Pacioretty! "Mrzí mne to, co se stalo, sám jsem byl v podobné situaci. Všichni ví, že hraji tvrdě, ale nechtěl jsem nikoho zranit, věřím, že bude v pořádku," pronesl kanadský útočník.

A co na jeho zákrok říkají fanoušci? Povětšinou, že to byla nešťastná náhoda, jelikož Boychuk před nárazem uklouzl. Najdou se i tací, kteří chtějí pro Paciorettyho trest. Z bočního pohledu je totiž vidět, že v poslední fázi Kanaďan možná zbytečně Boychuka na mantinel odhodil rukama, nikoliv tělem.

Co na to řekne ale nakonec komise vedená přísným Shanahanem?

 

Právě se děje

Další zprávy