VIDEO Rinne se pomstil Jágrovi za MS a obral ho o rekord

4. 12. 2015 9:44
Chyběly centimetry k tomu, aby Jaromír Jágr slavil gól, kterým by v historické tabulce střelců NHL vyrovnal Marcela Dionneho, který vstřelil 731 branek. Jenže ve čtvrtečním zápase ho obral o jistou trefu senzačním zákrokem finský gólman Pekka Rinne.
Pekka Rinne
Pekka Rinne | Foto: Reuters

Nashville - Chyběly centimetry k tomu, aby Jaromír Jágr slavil gól, kterým by v historické tabulce střelců NHL vyrovnal Marcela Dionneho, který vstřelil 731 branek. Jenže ve čtvrtečním zápase ho obral o jistou trefu senzačním zákrokem finský gólman Pekka Rinne, a česká osmašedesátka tak odešla ze zápasu proti Nashvillu s prázdnou, i když nakonec slavila výhru Floridy 2:1.

Bylo to v úvodu první třetiny, kdy Jágr zachytil puk na brankové čáře a snažil se rychle zakončit do odkryté brány. Jeho bekhendový pokus ovšem stihl brankář Predators škrábnout hokejkou tak, že puk vychýlil do tyče.

"Tady vidíte, proč byste pro mě neměli hlasovat v All Star, jsem starý a špatný :)) Díky bohu jsme vyhráli," uvedl Jágr k videu na Twitteru.

Ještě jednou se tak vrátil k senzačnímu zahájení hlasování pro lednovou All Star Game, v němž figuruje na předních místech, ač sám o účast na elitním dostaveníčku zas tolik nestojí (více zde).

Rinne se Jágrovi pomstil za MS

Ze strany Rinneho dnes navíc šlo tak trochu o pomstu za poslední mistrovství světa, kde Jágr finského gólmana ve čtvrtfinále dvakrát překonal a hlavně vítěznou trefou čtyři a půl minuty před koncem zařídil pro české barvy postup do semifinále.

Pro Rinneho ale podobné zákroky nejsou ničím výjimečným. V úterý téměř totožným způsobem okradl o gól talentovaného mladíka Maxe Domiho z Arizony Coyotes.