VIDEO Rangers odvrátili konec, Kojoti přejeli Chicago

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 4. 2012 7:01
Ottawa - Rangers 2:3, Chicago - Phoenix 0:4

Praha - Jeden z favoritů letošního Stanley Cupu, hokejisté New Yorku Rangers, odvrátil hrozbu vyřazení z prvního kola play off NHL. Jezdci zvítězili na ledě Ottawy 3:2, srovnali stav série a vynutili si rozhodující sedmý duel, který sehrají před domácím publikem.

Senátoři sice po první třetině vedli, když se trefil v osmé minutě Neil. Ve druhé části ovšem dostali tři branky a poté už dokázali pouze snížit.

Sedm důvodů, proč Philadelphie zdolala Pittsburgh
Nezničitelný Jágr postupuje a těší se: Má chvíle přijde

Odvrátit soupeřův mečbol se naopak nepovedlo Chicagu, které v šestém utkání doma vůbec nestačilo na Phoenix a podlehlo 0:4. Kojoti zvítězili 4:2 na zápasy a radovat z postupu se tak mohou i čeští hokejisté Klesla, Rozsíval, Hanzal a Vrbata.

Hrdinou utkání byl brankář Phoenixu Mike Smith, který pochytal všech 39 střel domácích a připsal si první čisté konto v play off kariéry. Důležitý podíl na výhře měl také autor vítězného gólu a jedné asistence Švéd Ekman-Larsson.

Kojoti dokázali postoupit do druhého kola poprvé od roku 1987.

Podívejte se na gólové momenty utkání Ottawa - Rangers:

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Ottawa - New York Rangers 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky: 8. Neil, 60. Spezza - 29. Stepan, 38. B. Richards, 40. Kreider. Střely na branku: 27:22. Diváci: 20.500. Stav série: 3:3.

Západní konference - 6. zápas:

Chicago - Phoenix 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 34. Ekman-Larsson, 43. Brule, 54. Vermette, 55. Chipchura. Střely na branku: 39:20. Diváci: 21.636. Konečný stav série: 2:4.