VIDEO Pořadatelé v Hradci táhli fanouška Tygrů po zemi, incident řeší policie

Sport Sport
11. 2. 2016 13:35
Policie vyšetřuje zákrok pořadatelů hokejového klubu Mountfield Hradec Králové, kteří během pátečního extraligového utkání nevybíravým způsobem vyvedli z hlediště fanouška hostujících Bílých Tygrů Liberec.
Podívejte se na video celého incidentu. | Video: www.youtube.com

Liberec - Policie vyšetřuje zákrok pořadatelů hokejového klubu Mountfield Hradec Králové, kteří během pátečního extraligového utkání nevybíravým způsobem vyvedli z hlediště fanouška hostujících Bílých Tygrů Liberec.

Informaci přinesl zpravodajský server Liberecká drbna. Jeden z příznivců severočeského týmu celý incident natočil. Zaměstnanci pořadatelské služby na něm táhnou fanouška po schodech i po hale, přičemž ho svléknou do půl těla.

„Prvotní vyprovokování bylo od hradeckého fanouška, tím že plival na fanoušky Liberce. To se našim fanouškům nelíbilo a tak mu jeho čin oplatili stejným způsobem, ale v tom na se na nás vyřítila pořadatelská služba a velice drsným způsobem vyváděli naše fanoušky. Na druhé straně mříží se však nic nedělo,“ řekl redakci Liberecké drbny autor záznamu.

Problémy s pořadateli v Hradci se kupí

Podle vyjádření královehradeckého klubu se policie incidentu věnuje, obdržela totiž od vedení Mountfieldu záznamy z bezpečnostních kamer.

"Po natočení videa mě před arénou oslovil jeden z fanoušků Hradce Králové a požádal mě, jestli bych mu video neposlal. Chtějí to prý řešit i fanoušci Hradce. Není to prý poprvé co se, něco takového odehrálo,“ dodal autor videa.

Problémy s pořadatelskou službou v Hradci Králové zřejmě není ojedinělé. Ostatně v tomto týdnu už dostal klub patnáctitisícovou pokutu za nečinnost pořadatelů v tom samém utkání v sektoru domácích fanoušků, kteří házeli na libereckou střídačku kelímky a plastové lahve.

Jeden z předmětů zasáhl i libereckého útočníka Vlacha, který flašku hodil zpět do hlediště, za což obdrží pokutu ve výši deseti procent platu. Napomenutí dostal rovněž jeho spoluhráč Řepík, který na vhazování předmětů na libereckou střídačku reagoval stříkáním ze své lahve a na fanoušky vulgárně gestikuloval.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy